صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی در جمع مسوولان فرهنگی اکو: بازار هنر اسلامی باید رونق گیرد

یادگار امام گفت: اگر روی هنر اسلامی سرمایه گذاری شود و بازار آن رونق گیرد، حتی کسانی که به این هنر اعتقاد ندارند،  آرام آرام مجبور می شوند سبک خود را به ما نزدیک کنند تا کار خود را بفروشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی که در جمع مسوولان فرهنگی اکو در جماران سخن می گفت، با بیان اینکه هنر بازار لازم دارد، اظهار داشت: اگر بازار برای هنر تعریف نشود، صرفا امر شخصی می شود و رفته رفته حالت انتزاعی به خود گرفته و از جامعه جدا می شود و رو به افول می رود.

یادگار امام اضافه کرد: در دوره هایی، گونه های مختلف هنری، مثل شعر یا خوشنویسی، به دلیل بازار گرمی که دارند، به بلوغ خوبی می رسند. برای مثال بعد از انقلاب، به دلیل استفاده ار کتیبه نویسی در معماری ها، خط نسخ و ثلث، رشد بارز پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در همه کارها شغل و تفنن تفاوت دارند، اظهار داشت: باید کاری کرد که هنر بخصوص هنرهای اسلامی یا هنر مسلمان ها، دارای بازار بشود مثلا باید نمایشگاه هایی ایجاد شود یا قرادادهایی تنظیم گردد تا بازار اینها پررونق شود.

سیدحسن خمینی به لزوم به روز کردن هنر اسلامی اشاره کرد و افزود: چینی ها وقتی توانستند هنر بومی خود را نماد شیکی بدهند بازار وسیعی برای هنرمندان خود درست کردند و آنها هم انگیزه کار پیدا کردند و افراد مختلفی هم وارد این بازار شدند.

وی افزود: فرش ایران هر وقت توانسته در بیرون بازار خوبی دست و پا کند، در داخل هم رشد پیدا کرده است. باید تعبیه ای در بخش فرهنگی ایجاد شود و کشوررهای مختلف برای استفاده از این هنر، تشویق شوند.

در این دیدار، از طرف مسوولان فرهنگی اکو، ضمن ارائه گزارش عملکرد، هدایایی به رسم یادبود به یادگار امام اهدا شد.


تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 16 بهمن 1390
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_20534.aspx