صفحه نخست | اخبار و رویدادها
انتخاب کتاب فرهنگ جامع فرق اسلامی به عنوان بهترین کتاب سال

کتاب "فرهنگ جامع فرق اسلامی" به عنوان بهترین کتاب سال در بیست و نهمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی برگزیده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، این کتاب که بر پایه دست­ نوشته­ های مرحوم آیت‌الله سیدمهدی روحانی، توسط حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی تالیف گردیده، در بخش کلام بیست و نهمین دوره جایزه کتاب سال برگزیده شد.

عصر امروز (چهارشنبه)، با حضور رییس جمهور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر رحداد عادل، اصحاب علم و فرهنگ در تالار وحدت از برگزیدگان بیست و نهمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی تقدیر شد.

در این مراسم که با سخنرانی دکتر محمود احمدی نژاد، دکتر حداد عادل، دکتر محمد حسینی و چند تن از برگزیدگان جایزه جهانی و کتاب سال جمهوری اسلامی برگزار شد، کتاب فرهنگ جامع فرق اسلامی، اثر حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، به عنوان اثر برگزیده بخش کلام، کتاب سال جمهوری اسلامی ایران معرفی و از حجت الاسلام و المسلیمن محمود دعایی به نیابت از یادگار امام تقدیر شد.

لازم به یادآوری است که فرهنگ جامع فرق اسلامی در 3 جلد گالینگور اسفندماه 89 از سوی انتشارات موسسه روزنامه اطلاعات منتشر شده است که جلد سوم آن به منابع و فهارس اختصاص دارد.

انتشار این اثر با استقبال گسترده پژوهشگران مواجه شد و بعد از گذشت کمتر از 3 ماه به چاپ دوم رسید. این اثر همچنین پیش از این جایزه کتاب فصل را در رشته کلام از آن خود کرده بود.

تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 19 بهمن 1390
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_20678.aspx