صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی: خدمت به مردم زمان و مکان نمی شناسد. باید هرچه در توان مسوولان است به مردم خدمت کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران،‌ حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در این دیدار که حبیب الله عسگراولادی نماینده ولی فقیه در کمیته امداد و انواری، سرپرست این نهاد حضور داشتند، به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به تشریح روایاتی درباره اهمیت خدمت به مردم پرداخت و اظهار داشت: در شب میلاد پیامبر اکرم (ص) قرار داریم. ذکر سخنان ایشان حتی اگر تکراری هم باشد،‌ برکت دارد. ایشان می فرمایند؛ اگر کسی خدمتی به برادر مومن خود بکند،‌ فضیلت و مقام او درک نمی شود.

وی در ادامه روایت مبسوطی از امام صادق (ع) نقل کرد و اظهار داشت: محبت و دوستی خداوند دو شرط دارد، یکی بخشش بندگان خدا و گذشتن از آنان و دیگری خدمتگذاری به مردم. امام موسی کاظم می فرمایند در حد توان خود نیازهای برادران خود را دریابید و الا هیچ عملی از شما پذیرفته نیست.

وی با بیان اینکه باید هرچه می توانیم به مردم خدمت کنیم و مشکلات آنها را برطرف کنیم،‌ گفت: توان مردم برای خدمت به یکدیگر متفاوت است اما کسانی که در کمیته امداد امام خمینی کار می کنند قدرت خدمت بالایی دارند اگر به اندازه قدرت خود برای مردم خدمت نکنند هیچ کاری از آنها قبول نمی شود.

سیدحسن خمینی با بیان اینکه در آستانه پیروزی انقلاب باید جایگاه کمیته امداد را به عنوان یکی از کارهای بزرگ امام بادآور شد، ‌اظهار داشت: خدمت زمان و مکان نمی شناسد. باید هرچه در توان مسوولان است به مردم خدمت کنند نباید از خدمت به مردم خسته شد.

در این دیدار،‌ حبیب الله عسگراولادی و انواری،‌ سخنان کوتاهی درباره تاکید امام به خدمت رسانی به مردم و مخصوصا محرومان ارائه کردند.

در حاشیه این دیدار،‌ یادگار امام بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر،‌ در جمع فرماندهان بسیج کمیته امداد امام خمینی سراسر کشور در حیات منزل تاریخی امام حضور یافت و به گفت و شنود صمیمانه با آنان پرداخت.


تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 23 بهمن 1390
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_20687.aspx