صفحه نخست | اخبار و رویدادها
آیت الله مهدوی کنی در جمع اعضای مجلس خبرگان در حرم مطهر: باید به خانواده امام احترام گذاشت

صبح امروز، رییس و اعضای مجلس خبرگان رهبری، با حضور در حرم مطهر، ضمن دیدار و گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، با نثار تاج گل و قرائت فاتحه، با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، تجدید میثاق کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در این مراسم، آیت الله مهدوی کنی، رییس مجلس خبرگان رهبری، در سخنانی، ضمن اشاره به اهمیت تجدید بیعت با امام راحل، به تحقق پیش‌بینی های امام درباره بیداری اسلامی پرداخت و اظهار داشت: نظامی که سی و سه سال پیش توسط امام برپا شد، اکنون همانطور که خود ایشان پیش بینی کرده بود، به همه کشورهای اسلامی صادر می شود. صدور انقلاب به معنای جنگ و مبارزه مسلحانه نیست، به معنای حضور فرهنگی در جهان است.

وی خاطرنشان ساخت: امام خصوصیات بزرگی داشتند اما آنچه مهم تر و موثرتر بود، اخلاص امام بود که شجره طیبه انقلاب را مستقر کرد.

مهدوی کنی با تاکید بر اهمیت جایگاه مردم در اندیشه امام، گفت: امام به آزادی مردم احترام می گذاشت. از دیدگاه امام، اگر نظام بخواهد موفق بشود، باید پشتیبان مردم باشد. یکی از کارهای بزرگ امام تاکید بر انتخابات بود که با حضور مردم معنی می یابد.

رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تشکیل مجلس خبرگان یکی از مهمترین کارهای امام بود، اظهار داشت: امام با تشکیل مجلس خبرگان رهبری، نظام سازی کردند. نظریه ولایت فقیه تنها در حد یک فتوا نبود، در حد یک حکومت مطرح بود که امام آن را ایجاد کردند.

وی وحدت را رمز توفیق و ماندگاری نظام خواند و گفت: امام فرمودند با هم باشید. علما باید با همه اختلافاتی که دارند، نظرات خود را برای حفظ نظام جمع کنند. چرا که از نظر امام، حفظ نظام از اوجب واجبات است. سر بقای نظام در همین مساله است. دشمنان نظام همواره می گفتند، نظام تا چند وقت دیگر سقوط می کند اما امام می گفت انقلاب راه خود را باز کرده و ادامه پیدا می کند.

وی با بیان اینکه، از نظر امام، مجلس خبرگان، تقویت کننده رهبری است، گفت: ما به تبعیت از این فرمایش امام، از رهبری معظم انقلاب اسلامی، حمایت می کنیم و با تکیه بر دیدگاه های امام، اعتقاد داریم . ولایت فقیه همان چیزی است که با دیکتاتوری مخالفت می کند.

مهدوی کنی در پایان، بر احترام به خانواده امام تاکید کرد و گفت: ما اگر به امام احترام می گذاریم، باید به تبع آن، به خانواده امام نیز احترام بگذاریم امید است سایه این خانواده همواره بر این مملکت مستدام باشد.

این مراسم با همراهی یادگار امام، با حضور شخصیت هایی چون سیداحمد خاتمی، هاشم زاده هریسی، رییسی، و ...  و با غیبت هاشمی رفسنجانی برگزار شد.


تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 18 اسفند 1390
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_21050.aspx