صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سیدحسن خمینی در ديدار با پیشکسوتان پرسپولیس: تجلیل از پیشکسوتان، بیمه کردن پهلوانی در نسل جوان است

حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین خمینی در جمع پیشکسوتان تیم فوتبال پرسپولیس حضور یافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی امشب در ضیافت اعضای تیم فوتبال پیشکسوتان پرسپولیس شرکت و با آنها دیدار و گفت وگو کرد.

در این برنامه که به درخواست باشگاه پرسپولیس برگزار شد، محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به همراه جمعی از پیشکسوتان پرسپولیس از جمله علی پروین، مهدی مهدوی کیا، حمید درخشان، ناصر محمدخانی، مجتبی محرمی، کریم باقری، محمود خوردبین، محمد پنجعلی، علی انصاریان، پژمان جمشیدی و... حضور داشتند. همچنین مهندس علی اشراقی هم از حاضرین در برنامه بود.

تیم پیشکسوتان پرسپولیس فردا (پنج شنبه) در یک مسابقه دوستانه و نمادین برای خداحافظی مهدی مهدوی کیا، به دیدار تیم پیشکسوتان آ.ث.میلان می رود.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در حاشیه اين ضیافت در گفت و گو با برنامه «ورزش از نگاه دو» گفت: حضور در این جمع برای خودم تجدیدخاطره بود، زیرا همه این بازیکنان بزرگی که امروز نام آنها «پیشکسوت» است، روزی جوانانی بودند که توانسته بودند افتخارآفرینی کنند. ما هم دو سه نسل است که با فوتبال اخت هستیم؛ هم مرحوم ابوی ما با پیرترها و پیشکسوت ترهای اینها بازی می کرده و مدتی در تیم شاهین تمرین می کرد و ما هم که نسل بعد بودیم، از ابتدا که یادمان می آید با ورزش فوتبال مأنوس بودیم. وی افزود: لذا این دیدار هم تجدیدخاطره بود و هم حیفم آمد دعوت دوستان، خصوصا آقایان پروین و رویانیان را اجابت نکنم.

یادگار امام با بیان اینکه دوره اوج ورزش، ابتدای کار است، یادآور شد: معمولا وقتی مقداری سن بالا می رود، افراد ممکن است احساس کنند که فراموش شده اند. نباید اجازه دهیم این فراموشی در بزرگترها شکل بگیرد؛ البته مقداری از آن طبیعی است، اما باید این بزرگان را در یاد داشته و نامشان را همواره ذکر کنیم. تجلیل از پیشکسوت هایی که پهلوانانه زندگی کرده اند، بیمه کردن پهلوانی در نسل جوان هم هست و امیدواریم این روحیه پهلوانی باقی بماند.

سید حسن خمینی با اشاره به بازی تیم پیشکسوتان پرسپولیس با منتخب تیم میلان گفت: آمدن تیم میلان و حضور بازیکنان قدیمی آن در ایران هم رویداد مهمی بود که مدیریت باشگاه پرسپولیس هم در آن نقش داشته اند.


تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 6 آذر 1392
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_32925.aspx