صفحه نخست | اخبار و رویدادها
حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در گلزار شهدای آبادان حضور یافت +فیلم و تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران از خوزستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در بدو ورود به شهرستان آبادان  مورد استقبال آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز و جمعی از مسئولان این استان قرار گرفت. سپس در گلزار شهدای این شهر حضور یافت و با نثار تاج گل و قرائت فاتحه نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.همچنین یادگار امام با حضور در محل یادمان شهدای فاجعه سینما رکس آبادان نسبت به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کرد.

حجج اسلام مرتضی اشراقی، علی اکبر آشتیانی، عبدالحسن مقتدایی، استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استان، یادگار امام  را همراهی کردند. همچنین آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه شهر اهواز در بدو ورود به آبادان از یادگار امام استقال کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام تا دقایقی دیگر در ششمین سالگرد آیت الله جمی(ره) نماینده امام خمینی(س) و امام جمعه فقید آبادان سخنرانی خواهد کرد.

آیت الله غلامحسین جمی پس از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی امام خمینی (س ) به عنوان نماینده امام و نخستین امام جمعه آبادان منصوب شد.

وی هرگز آبادان را تنها نگذاشت و در دوران دفاع مقدس یکی از  تسخیر ناپذیرترین دژهای رزمندگان اسلام و یار و یاور رزمندگان و مردم بی دفاع آبادان بود.

مرحوم جمی 24 سال امامت جمعه آبادان را به عهده داشت و در دوران دفاع مقدس و بازسازی در آبادان حضوری فعالی داشت.

آیت الله غلامحسین جمی سال 1387 در سن 83 سالگی در بیمارستان امام (ره )آبادان به دیار باقی شتافت.


برای مشاهده فیلم حضور یادگار امام و هیأت همراهشان می‌توانید رو تصویر زیر کلیک نمائید.

 

در ادامه گزارش تصویری مراسم مشاهده می‌گردد.


تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 7 دی 1393
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_69021.aspx