صفحه نخست | اخبار و رویدادها
با حضور یادگار امام در جلسه شورای سیاست گذاری مرکز امام و انقلاب مصوب شد؛ تاسیس پژوهشکده بنیانگذار انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی +تصاویر

ششمین جلسه شورای سیاست گذاری مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور یادگار امام حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی و دکتر میرزاده_رئیس این دانشگاه_  و معاونین دانشگاه و اعضای شورا برگزار شد.

به گزارش جماران، در این جلسه که خانم دکتر فاطمه طباطبایی نیز حضور داشت، ابتدا دکتر جواد مددی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های انجام شده یکساله مرکز، دستاوردهای آن را بر شمرد و این توفیقات را مرهون همدلی و همراهی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی دانست و از حمایت های بی دریغ مسئولین دانشگاه تقدیر کرد.

در این جلسه موضوع تاسیس پژوهشکده بنیانگذار انقلاب اسلامی در دانشگاه به تصویب رسید؛ راه اندازی این پژوهشکده در راستای اجرائی کردن مطالبات مقام معظم رهبری در تحول علوم انسانی، اسلامی بامحوریت اندیشه های حضرت امام و از طریق تشکیل گروه های علمی و پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.

بر اساس اهداف و برنامه های در نظر گرفته شده، این پژوهشکده بستر مناسبی برای استخراج اصول علمی و عملی اندیشه های حضرت امام و کاربرد آن در تعالی علوم انسانی خواهد بود.

همچنین با توجه به برگزاری اجلاسیه مدرسان درس "وصیت نامه سیاسی _ الهی امام خمینی" که ضرورت ساماندهی این درس در دانشگاه مورد تأکید اساتید بوده است، مقرر شد تمامی مدرسان در کارگاه های آموزشی که در حرم مطهر حضرت امام برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

معاونت آموزشی دانشگاه نیز مکلف شد تا از مهر سال 1394 به اساتیدی که در این دوره ها شرکت کرده اند و مجوز لازم را اخذ کرده اند، اجازه تدریس این درس را بدهد.

در این جلسه موضوع راه اندازی دفتر مرکز امام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام نیز به تصویب رسید و مقرر شد برخی از فعالیت های علمی و پژوهشی از جمله همایش های علمی مرتبط و دفتر پژوهشکده در این واحد فعال شود.

بودجه سال 94 مرکز نیز در این جلسه به تصویب اعضا رسید و در ادامه، حاضرین با تشکیل کمیسیون دائمی مرکز سیاستگزاری امام خمینی با حضور معاونین دانشگاه و برخی از اعضای شورا موافقت کردند.

مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی و انقلاب اسلامی به عنوان نهادی در راستای تبیین درون مایه های علمی و پژوهشی حضرت امام و انقلاب اسلامی فعالیت خود را از سال گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی شروع کرده است.

 

در ادامه گزارش تصویری این جلسه مشاهده می‌گردد.

 


تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 14 دی 1393
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_70053.aspx