صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی در شهر «کریچیبا» برزیل: پیام انقلاب امام همه انسان ها را خطاب قرار می دهد/ حمایت جمهوری اسلامی ایران از مظلومان افتخار شیعیان است +تصاویر و فیلم انعکاس خبری در تلویزیون برزیل

 

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام در ادامه سفر خود به برزیل در شهر کریچیبا حاضر شد و اولین نمایشگاه صنایع دستی ایران در برزیل را افتتاح کرد.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در جلسه ای که بدین منظور و همچنین برای بزرگداشت امام خمینی برگزار شده بود با اشاره به اینکه یک مسلمان باید در زندگی به روابط فردی و اجتماعی خود بیاندیشد، خطاب به جوانان حاضر در جلسه اظهار داشت: در حیطه روابط فردی همیشه خدا و ارتباط با خدا را فراموش نکنید و در روز برای خود ساعاتی را قرار دهید که با او سخن بگویید.

وی افزود: با خدا همان گونه که با خودتان و پدرانتان سخن می گویید حرف بزنید و حضور او را همیشه در زندگی خویش احساس کنید.

یادگار امام با اشاره به روابط اجتماعی انسان ها در کشورهای غیر اسلامی، مهمترین وظیفه مسلمانان در این کشورها را حفظ اجتماعات خود دانست و گفت: آنچه تضمین کننده ی آینده ی فرزندانتان است همین حضور در اجتماعات اسلامی است؛ حسینیه ها و مساجد را خالی نکنید و با هم در زمینه های مختلف گفتگو کنید.

سید حسن خمینی با ذکر خاطراتی از زندگی امام گفت: پیام انقلاب امام ابدا منحصر به ایران نبوده و نیست؛ امام ایرانی بود و در ایران انقلاب کرد اما پیام انقلابش همه انسان ها را خطاب قرار می دهد؛ هم چنان که پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) عرب بود و در حجاز به تبلیغ دین پرداخت اما پیامش جهانی بود.

یادگار امام، پیام انقلاب ایران را بازگشت به معنویت و نفی ظلم دانست و یادآور شد: امروز در میان شیعیان این یک افتخار است که هر جا مظلومی هست جمهوری اسلامی ایران نیز در آنجا حاضر است و از مظلوم حمایت می کند.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی با اشاره به استمرار راه امام در ایران گفت: به لطف خدا شیعیان خارج از کشور و خصوصا شیعیان غیور لبنانی پیام انقلاب را دریافت کرده اند و در تمام دنیا توانسته اند پرچم دار راستین خط فکری امام باشند.

پیش از سخنان یادگار امام، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جماعت مسجد امام علی بن ابیطالب(ع) و نیز پدر نلسون روحانی مسیحی به ایراد سخنرانی پرداختند و از مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی تجلیل کردند.

فیلم/ انعکاس خبری سفر یادگار امام در تلویزیون برزیل

 

در ادامه گزارش تصویری مراسم مشاهده می‌گردد.تاریخ و زمان انتشار: شنبه 30 خرداد 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n88754/