صفحه نخست | اخبار و رویدادها
گزارش تصویری / دیدار سید حسن خمینی با رهبر مسیحیان کاتولیک سریلانکا

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی با رهبر مسیحیان کاتولیک سریلانکا دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، یادگار گرامی امام راحل که برای سفری چند روزه در سریلانکا بسر می برد، روز شنبه با رهبر مسیحیان کاتولیک سریلانکا دیدار کرد. حجت الاسلام و المسلمین مرتضی اشراقی که در این سفر یادگار امام را همراهمی می کند، در این باره در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

دیروز در کلمبو پایتخت سریلانکا با کاردینال اعظم سریلانکا که رهبر حدود دو میلیون مسیحى کاتولیک این کشور است ملاقات کردیم. بسیار متواضع و خواستنى است و داراى مواضعى علیه اسراییل است که کمتر در میان مسلمانان هم دیده مى شود. مى گفت در سال هاى جنگ هاى داخلى این کشور که دولت مرکزى با ببرهاى تامیل درگیر بود اسراییل به هر دو طرف سلاح مى فروخت و هر دو طرف را آموزش مى داد. مى گفت تا کشور فلسطین شکل نگیرد منطقه شما و جهان روى آرامش نخواهد دید.
حاج حسن آقا که تقریبا بدون کمک مترجم با کاردینال رانجیت صحبت مى کرد از مواضع او قدردانى کرد و مواضع قاطع امام و جمهورى اسلامى در این باره را یادآور شد و از وى خیلى تشکر کرد.
کاردینال که از زمره حدود صد کاردینالى است که پاپ را انتخاب مى کنند، کمى هم از خلقیات پاپ جدید تعریف کرد. امیدوارم به تهران بیاید و سخنانش را در این باره از خودش بشنوید.

 

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 19 تیر 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/PhotoNews-gid_127565-id_136012.aspx