صفحه نخست | اخبار و رویدادها
آموزه مهم امام(س) از نگاه سید حسن خمینی

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، سید حسن خمینی در توضیح این عکس در اینستاگرام نوشت: ایام حضور امام در بیمارستان قلب شهید رجایى. ١٣٥٩.

 

 

از راست: مادرم (خانم دکتر فاطمه طباطبایى)، سرکار خانم دکتر زهرا مصطفوى(دختر سوم امام)، خانم(همسر امام )، یادگار امام، خانم زهرا اشراقى، آقاى مهندس على اشراقى و آیت الله مسیح بروجردى. من هم در میانه تصویر کنار امام نشسته ام.

صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهراء(س) در حدیثى که از ایشان نقل شده مى فرمایند: خیارُکم اَلْیَنُکم مناکبةً و اَکرمُهم لِنسائِهم؛ بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان تر و بخشنده ترند. (دلال الامامه و کنزالعمال ، ج‌ 7، ص225)

تردید نکنید که درد روزگار ما از نا آرامى در خانه و پریشانى خانواده آغاز مى شود و به پاره پاره شدن جامعه ختم مى گردد و درمان آن مدارا و رفاقت با مردم و عشق ورزى و ملاطفت با اعضاى خانواده است. خدا رفتگان شما را بیامرزد، از بزرگترین آموزه ها و خصوصیات امام آن بود که محیط خانوادگى شان سرشار از صفا و صمیمیت بود. تردید ندارم که زیبایى رابطه ى ایشان با همسر مکرمه شان در کمتر موردى قابل بازبینى است. بهترین تربیت زندگى با تربیت یافتگان است.

تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 26 مهر 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n146789/