صفحه نخست | اخبار و رویدادها
استقبال از کتاب ده مقاله سید حسن خمینی در نمایشگاه بین المللی تهران

کتاب ده مقاله اثر سید حسن خمینی در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با  استقبال چشمگیری روبرو شده است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران،طی چهار روز اخیر از افتتاح نمایشگاه ، کتاب «ده مقاله »که توسط یادگار امام (س)به نگارش درآمده است،علاقه مندان و کتاب خوانانی را که به غرفه انتشارات عروج سر می زنند به سمت خود کشانده است .بنابر اظهارات مسئولان غرفه انتشارات عروج این کتاب از جمله کتاب های پرفروش غرفه طی سه روز گذشته بوده است.
کتاب ده مقاله حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی شامل مجموعه مقالاتی است که بین سال های 1375 تا 1386 در مجله متین به چاپ رسیده و یا در حوزه معرفتی مناسبی با موضوع این مجله قرار دارد.مقاله نخست این کتاب درباره تنظیم خانواده ،مقاله دوم درباره استظلال و فتوای ارزشمند امام خمینی (س)درباره این موضوع است.مقالات سوم تا هشتم برخلاف دو مقاله اول که در حوزه فقه به نگارش در آمده مربوط به مباحث علم اصول فقه می باشند.در مقاله آخر بحثی در محدوده الهیات به معنی الاخص و با استناد به تقریرات فلسفه امام خمینی مطرح شده است.در پایان کتاب نیز می توان مصاحبه روزنامه اطلاعات در سال 1381 با سید حسن خمینی تحت عنوان نوآوری های امام خمینی در فقه رااز نظر گذراند.
حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در بخش دیگری از پیش درآمد کتاب آورده است: بر این امید بودم و کماکان نیز از آن ناامید نشده ام که بتوانم منظومه مرحومه سبزواری را بر این منوال به شرح بنشینم. باشد که خداوند این توفیق را نصیب فرماید.
در پایان این مجموعه مصاحبه ای نیز به چاپ رسیده که عنوان «نوآوری های امام خمینی(س) در فقه» را به آن بخشیده اند. این مصاحبه مربوط به سال 1381 است که با روزنامه محترم اطلاعات انجام شد و نظر به اینکه نکاتی را در بردارد- که شاید امروز خود بر آن نقدهایی داشته باشم- به همراه مقالات و به زیور طبع آراسته می گردد. امید است آنچه پیش روی شماست در مرحله نخست ارزش چیدمان جدید را داشته باشد و در مرحله دوم به حسن نظر و التفات در دیدگان صاحبان اندیشه بنشیند و در مرحله آخر نقد ایشان مزین گردد.
کتاب «ده مقاله»در 395 صفحه با شمارگان 1500 نسخه به بهای 50000 ریال منتشر شده است.

تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 19 اردیبهشت 1389
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://