صفحه نخست | اخبار و رویدادها
هاشمی رفسنجانی:امام فرمودند من بیشتر از زمان حیاتم به شما کمک می کنم

صبح امروز رییس و جمعی از اعضای مجلس خبرگان رهبری با استقبال حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در حرم مطهر رهبر کبیر انقلاب  اسلامی حضور یافته و با نثار تاج گل و قرائت فاتحه با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی  تجدید میثاق کردند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در این مراسم گفت: یکبار دیگر هم توفیق پیدا کردیم برای زیارت اماممان، ‌استادمان، مرجعمان و رهبرمان موفق بشویم. شاگردان امام با عشق به زیارت ایشان می آیند.
وی اظهار داشت: من نمی دانم چطور شده که امسال ماه رمضان امام را مرتب به خواب می دیدم. البته ایشان را قبلا گاهگاهی در خواب می دیدم که در حال حیات بودند اما رمضان امسال مرتب به خوابم آمدند گاهی حالت قدیم در حین سخنرانی یا درس یا جلسات مختلف بود و گاهی هم با علم به اینکه ایشان در حیات نیستند، خوابشان را می دیدم.  این حالت دوم برای من تازگی داشت و زیاد هم بود.
هاشمی رفسنجانی ادامه داد: در این خواب‌های مداوم خیلی مجال صحبت پیش نمی آمد و یا اگر بود خیلی کم بود. اما آنچه مهم است این بود که در حالت اطلاع از رحلتشان حالشان مساعدتر از حالت طبیعی بود.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بعضی از موارد این خواب ها یادم رفته و برخی یادم مانده است. یکبار خدمت ایشان عرض کردم ما به عهد خود هستیم و همه ما با همه توانمان برای حفظ میراث شما تلاش می کنیم. ایشان گفتند "ما می دانیم ،گاهی وقت ها نگران می شویم و گاه هم خوشحال هستیم. "من گفتم ما به کمک شما نیاز داریم ایشان گفتند "من بیشتر از زمان حیاتم به شما کمک می کنم.  چرا نکنم؟"
رییس مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: البته اینها خواب هستند و نمی شود اینها را حجت دانست اما به نظر می رسد ایشان دستشان باز است و امکان شفاعتشان بیشتر است. برای اینکه میراثی که برای مسلمانان و بشریت باقی گذاشتند آسیب نبیند نزد اجدادشان شفاعت خواهند کرد.
وی گفت: اینها نشان می دهد امام شرایط فعلی ما و فضای اطراف را بیشتر از ما درک می کنند و این مقدار حضورشان برای من تازگی دارد. این مساله در مجموع امید بخش است.
هاشمی رفسنجانی تازگی داشتن حضور امام در خواب در این زمان و توجه به این نکته که ایشان اکنون حضور ندارند را نکات اساسی این خواب‌ها عنوان کرد و گفت: در مجموع این خواب‌ها امید بخش است تا خداوند حافظ این انقلاب باشد و خداوند بهتر از هر کس می‌دانند که خیلی از انسان‌ها مخلصانه در راه خودش و امام مجاهدت کردند و در تاریخ یک سند بزرگ به نام مکتب اهل بیت را ثبت کردند و خداوند حجت جدیدی از طریق امام و دوستانشان به بشریت نشان دادند و همه مشکلات را هم در دوران حیات ایشان و بخشی از آنها را در زمان رحلت، پشت سر گذاشتیم، اما شرایط جدید قدری متفاوت است و دشمنان با تمام تجربه خود به میدان آمدند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به تحریم های اروپا و آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: سر قضیه بازرسی های هسته ای آمریکا و اروپا ما را تحریم می کنند. اخیرا نماینده آنها در شورای امنیت درخواست فشار مضاعف علیه ایران کرده است برای اینکه این حق ما است که بگوییم ما به این بازرس ها اعتماد نداریم و بازرس ها را عوض کنید. رفتند گزارش دادند در بازرسی قبلی دیدیم فلان فلز که گمان می رود کلاهک هسته ای بود،‌هست ولی الان نیست. با این رفتارها مدام جنجال درست می کنند.
وی اظهار داشت: اینهمه فشار را کافی نمی دانند و می خواهند فشار را بیشتر کنند. امام این مسائل را می بینند و از خداوند مدد می طلبند. امداد غیبی هست اما ما هم باید تلاش کنیم.
هاشمی رفسنجانی در پایان گفت: انشاء الله بتوانیم میراث امام را حفظ کنیم و لیاقت این کار را داشته باشیم.

تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 25 شهریور 1389
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://