صفحه نخست | اخبار و رویدادها
آیت الله سید محسن موسوی تبریزی: متشکل شدن نیروهای دلسوز انقلاب بسیار خوب و مفید است

آیت الله سید محسن موسوی تبریزی با بیان اینکه از آمان‌های اصلی انقلاب دور شده‌ایم، گفت: کم نیستند کسانی که در دوران انقلاب تاثیرگذار بودند و بعد از انقلاب نیز در پیدایش نظام جمهوری اسلامی ‌ایران و استقرار و پیشرفت کشور فعال و فداکار بودند، اما امروز به حاشیه رانده شده‌اند.

عضو سابق مجلس خبرگان رهبری  تصریح کرد: در گذشته این گونه نبود که کسی به دنبال مسائل مادی باشد کسانی که در سال‌های اول انقلاب فعال بودند براساس ایمان، اعتقاد، تکلیف و اخلاص فداکاری کردند تا اهداف انقلاب را پیش ببرند.

وی افزود: متاسفانه عواملی باعث شده که اکثر قریب به اتفاق این دلسوزان امروز منزوی شوند و در عرصه نباشند و این جز به ضرر کشور، نظام و ملت نیست، این افراد سرمایه‌های عظیمی ‌هستند که در گوشه و کنار کشور وجود دارند.

موسوی تبریزی با اشاره به تاکید حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی بر متشکل شدن نیروهای دلسوز انقلاب، گفت:متشکل شدن نیروهای دلسوز انقلاب بسیار خوب و مفید است به شرطی که این جمع‌ها امکان فعالیت داشته باشند و با انواع محدودیت‌ها مواجه نشوند.

وی ادامه داد: در سایر کشور‌ها از سرمایه‌های این چنینی حمایت می‌کنند اما در کشور ما متاسفانه روال بر این است که فردی بعد از سال‌ها فعالیت و کسب تجربه علمی ‌و عملی و درست در زمانی که به مرحله‌ای می‌رسد که بداند چگونه می‌تواند برای کشور مفید باشد حذف می‌شود.

وی افزود: افراد، گروه‌ها و جناح‌هایی که این گونه رفتار می‌کنند باید بدانند که این اعمال به نفع خود آن‌ها هم نیست، زیرا باید با دست خالی و بدون تجربه مدیریت کنند و این مسئله منجر به بروز مشکلات برای مردم و ریختن آبروی نظام خواهد شد.

موسوی تبریزی با بیان اینکه عدم حضور بزرگان در عرصه‌های اجرایی کشور از سوی کسانی هدایت می‌شود که ضربه‌هایی را از این دلسوزان انقلاب و نظام خورده‌اند، تصریح کرد: موانعی برای متشکل شدن بزرگان انقلاب وجود دارد و باید یک تحول و جهش ریشه‌ای صورت بگیرد تا مسائل به صورت روشن و مثبت تغییر پیدا کند.

موسوی تبریزی در گفت‌وگو با ایلنا،گفت: دلایل گوشه نشینی بزرگان انقلاب هواپرستی عده‌ای است که از راه‌های مختلفی روی کار آمده‌اند و حضور بزرگان نظام را در عرصه به دلیل ضعف و کمی‌سابقه مانع پیشرفت خود می‌دانند.

وی افزود: منکر این نمی‌شویم که باید در کشور همه استعداد‌ها رشد پیدا کند و همه برای کشور خدمت کنند اما عده‌ای که در درون خود به دلیل عدم سابقه زیاد ضعف‌هایی را می‌بینند نمی‌توانند بزرگی افراد دیگر را تحمل کنند و با جناح بندی سبب شده‌اند که بزرگان گوشه نشین شوند.

موسوی تبریزی با تاکید بر اینکه باید عواملی را که باعث کنار گذاشته شدن سرمایه‌های انقلاب شده‌اند شناسایی کرد، گفت: این افراد با توجه به تجربیات خود می‌خواهند خدمت بکنند این بزرگان با علم به اینکه اگر بخواهند بحثی را ادامه بدهند تنها بر اختلافات در جامعه دامن خواهند زد تصمیم بر این گرفته‌اند که در صحنه نباشند و سکوت کنند.

وی افزود: کشور ما بعد از ۳۰ سال باید کشوری سراسر محبت، احترام، ایثار و فداکاری همکاری و همدلی می‌بود چه عواملی و با چه تفکراتی روی کار آمدند که این‌ها میسر نشد؟ متاسفانه از آن اهدافی که در نهضت اسلامی ‌به رهبری امام از سال ۴۲ تا ۵۷ دنبال می‌شد منحرف شده‌ایم و در حال حاضر نیز درکشور فضایی ایجاد شده که اعتماد به یکدیگر بسیار ضعیف است،رافت و احترام نیست.


تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 14 مهر 1390
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_18996.aspx