صفحه نخست | اخبار و رویدادها
مرتضی مبلغ: سید حسن خمینی نگران وضعیت فعلی کشور است

سخنان اخیر سید حسن خمینی مبنی بر تشکل نیروهای دلسوز انقلاب بازتاب های زیادی به دنبال داشت و هر روز یک چهره سیاسی در تایید سخنان نوه بنیانگذارجمهوری اسلامی سخن می گوید.

معاون سیاسی وزیرکشور در دوره اصلاحات سخنان اخیر حجت الاسلام سید حسن خمینی مبنی بر لزوم متشکل شدن نیروهای دلسوز انقلاب را نشان از احساس خطر ایشان از شرایط امروز کشور عنوان و هشداری برای جامعه ارزیابی کرد.

مرتضی مبلغ به ایلنا گفت که  در فضای سیاسی امروز ایران‏، کسانی که کمترین نسبت را با ارزشهای انقلاب و جمهوری اسلامی و همچنین آرمانهای امام داشتند یکه تازی می‌کنند و نتیجه کارشان که بر اساس اندیشه‌های افراطی شکل گرفته است چیزی جز آسیب‌های گسترده به انقلاب، جمهوری اسلامی و امام خمینی (ره) نیست.

مبلغ افزود: متاسفانه این افراد امکانات و شرایط مناسبی برای ادامه فعالیت خود دارند و این مسئله تهدیدی جدی برای سرنوشت انقلاب و جمهوری اسلامی است، چرا که این افراد با عملکرد خود کار را به جایی رسانده‌اند که هر روز با وارد کردن اتهامات واهی و انتشار افکار خطرناک خود سعی در حذف یاران اصلی و واقعی امام (ره) و هچنین منزوی کردن چهره‌ها و شخصیت‌های موثر در جامعه دارند.

معاون سیاسی وزیر کشور در دوره اصلاحات با بیان اینکه افراد افراطی از حاشیه امن وسیع و گسترده‌ای برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: ‌ در مقابل این جولان‌گری‌ها، دلسوزان کشور و نظام و همچنین افراد با سابقه و مورد اعتماد مردم با محدودیت‌های گسترده و وسیعی مواجه هستند و به همین دلیل افرادی مثل حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی که میراث دار امام و ارزش‌های انقلاب است‏، به هر زبانی سعی دارند هشدارهای لازم را به جامعه منتقل کنند.

مبلغ ادامه داد: سخنان اخیر نوه حضرت امام نشان از احساس خطر عمیق ایشان از شرایط سیاسی امروز ایران دارد و ایشان هم مثل هر فرد با وجدان و دلسوز کشور و مردم در تلاش هستند راهکار‌ها و راه حل‌های مناسبی برای برون رفت از این وضعیت مخاطره آمیز و هشدار دهنده ارائه دهند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه نشانه‌ای از ایجاد شرایط مناسب برای بازگشت نیروهای اصیل انقلاب به صحنه سیاسی کشور وجود ندارد، گفت: متاسفانه شواهد و قرائن جاری به گونه‌ای است که انتظار اندکی برای تغییر فضا و برون رفت از وضعیت آسیب زای فعلی وجود ندارد.

مبلغ خاطرنشان کرد: با این حال انسانهای دردمند، شخصیتهای انقلابی و دلسوزان ایران و جمهوری اسلامی نمی‌توانند نسبت به این روند سکوت کنند و سعی می‌کنند تکلیف خود را با اعلام هشدارهای مکرر و درخواست‌های مستمر ادا کنند و خطر اداره کشور توسط جریانهای افراطی را اعلام کنند.


تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 14 مهر 1390
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_18993.aspx