صفحه نخست | اخبار و رویدادها
منتجب نیا: ‌سخنان سید حسن خمینی در خصوص متشکل شدن نیروهای اصیل انقلاب از روی دلسوزی است

عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز با اشاره به صحبت‌های اخیر سید حسن خمینی در خصوص متشکل شدن نیروهای اصیل انقلاب، این مسئله را ناشی از دلسوزی و دغدغه‌های ایشان عنوان کرد.

حجت الاسلام رسول منتجب نیا به ایلنا گفت که صحبت‌های سیدحسن خمینی از روی دلسوزی بود و خوب است نیروهای سابقه دار کشور که در دوران قبل و بعد از انقلاب و همچنین در دروان دفاع مقدس حاضر بودند، فرا‌تر از مسائل حزبی و جناحی گردهم آیند و حول محور انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن به بهبود اوضاع کشور کمک کنند. این فعال سیاسی با بیان اینکه حضور افراد جناحی و حزبی در محور این جریان نمی‌تواند کارگشا باشد، خاطرنشان کرد: اینکه افرادی محور باشند که دارای گرایشات خاص هستند نتیجه مطلوبی نخواهد داشت و این همگرایی باید فرا‌تر از احزاب و جناح‌ها باشد. وی افزود: افراد و بزرگانی مثل آیت الله مهدوی کنی و حجت الاسلام ناطق نوری باید خودشان را از محاصره افراد بی‌ریشه بیرون بیاورند و به‌‌ همان شرایط قبل بازگردند و تاثیرگذاری خودشان را در عرصه سیاسی کشور نشان دهند. ا

ین فعال سیاسی با اشاره به دیدگاه‌های خاتمی و هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: ‌ تفکرات و دیدگاه‌های این افراد پیشنهاداتی است که اعلام شد اما گوش بدهکاری وجود نداشت که به این‌ها اهمیت دهد و باید توجه داشت که آقای هاشمی یک انقلابی ریشه‌دار است که زحمات و رنج‌هایی که ایشان متحمل شده‌اند چه در دوران قبل و بعد از انقلاب بر کسی پوشیده نیست.

منتجب نیا با اشاره به اهمیت بازگشت نیروهای اصیل انقلاب به صحنه تاکید کرد:کسانی که در انقلاب ریشه دارند و سردی‌ها و گرمی‌های آن را چشیده‌اند برای انقلاب و نظام دلسوزی بیشتری دارند و مانند مادری برای فرزندش می‌مانند که علیرغم تلخی‌ها و نگرانی‌هایی که وجود دارد حاضر نیستند نسبت به آسیب‌هایی که به آن وارد می‌شود بی‌تفاوت باشند چرا که نیروهای اصیل انقلابی که در دوران دفاع مقدس هم شهید دادند و هم جانباز شدند تعلق خاطربیشتری به نظام و انقلاب دارند تا افرادی که چنین سابقه‌ای نداشته و سر سفره آماده حاضر شدند.

وی با انتقاد از عدم توجه مناسب به ظرفیت‌های دلسوزان واقعی و نیروهای اصیل انقلاب گفت: عقل سلیم و وجدان دینی و اخلاقی ایجاب می‌کند که به این افراد بهای بیشتری داده شود و سهم بیشتری در اداره امور کشور داشته باشند اما شاهدیم که این افراد یکی پس از دیگری کنار رفتند و جای آن‌ها را کسانی که با ماهیت انقلاب همخوانی ندارند گرفته‌اند و همچنین کسانی دم از امام می‌زنند که با دیدگاه‌های ایشان مخالف و بعضا در مقابل ایشان قرار داشتند.

عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز خاطرنشان کرد: ‌امروز کسانی نان دفاع مقدس را می‌خورند که نزدیک به ۹۰درصد آن‌ها سن کافی را برای حضور در جبهه‌ها نداشتند یا اینکه در جبهه‌ها حضور فعالی هم نداشتند. وی افزود: متاسفانه برخی مسئولان انقلاب هم به این فکر نیستند که کشور را از فضای چاپلوسی و تملق که برکشور سایه افکنده است بیرون بیاورند و جای تاسف بیشتری است که دلسوزان واقعی فریب این افراد را می‌خورند و بسیاری که با انقلاب و ولایت فقیه ضدیت دارند را بر مسند کار می‌نشانند.

رسول منتجب نیا افزایش آستانه تحمل و تفقد و دلجویی از نیروهای اصیل انقلابی را راه برون رفت کشور از وضعیت فعلی عنوان کرد و گفت: دلجویی، تفقد، افزایش آستانه تحمل و پایبندی به موازین شرعی و اخلاقی راه برون رفت کشور از فضای فعلی است و باید ترتیبی اتخاذ شود که با برگزاری سمینار‌ها و جلسات نیروهای اصیل انقلاب شناسایی و دایه‌های مهربان‌تر از مادر کنار روند. وی تاکید کرد: اگر دلسوزان واقعی انقلاب و نظام و نیروهای اصیل انقلاب که مورد توجه دو جناح هستند متشکل نشوند و به مدیریت فضای کشور نپردازند روز به روز افراد اصیل انقلابی و ریشه دار تحت فشار بیشتری قرار می‌گیرند چرا که افراد نوکیسه که در کشور فعالیت می‌کنند نیروهای با سابقه کشور را مزاحم حیات و زندگی خود می‌دانند و می‌خواهند که آن‌ها را از سر راه بردارند.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه این مسئله مخالف جوان گرایی نیست، تاکید کرد: ‌ توجه و استفاده از ظرفیت‌های نیروهای باتجربه و اصیل به هیچ‌وجه مخالف جوانگرایی نیست و از طرفی جوانگرایی در عرصه سیاسیت هم نباید به گونه‌ای باشد که از استفاده از ظرفیت‌های کشور جلوگیری کند.

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 23 مهر 1390
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_19058.aspx