صفحه نخست | اخبار و رویدادها
استقبال پرشور مردم رفسنجان از یادگار امام

مراسم بزرگداشت حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمد هاشمیان در مسجد جامع رفسنجان، با استقبال پرشور مردم رفسنجان از حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی همراه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، یادگار امام که برای حضور در مراسم ختم مرحوم هاشمیان از یاران باوفای امام به رفسنجان عزیمت کرده بود، هنگام ورود به مسجد جامع این شهر با استقبال بی نظیر مردم روبرو شد. ازدحام مردم به نحوی بود که برای مدت طولانی امکان ورود ایشان به مسجد امکان پذیر نبودو مردم با شعار های گوناگون به ابراز احساسات پرداختند .

پس از ورود یادگارامام  به داخل مسجد نیز، مردم  با قطع سخنان سخنران مراسم، برای دقایقی طولانی با شعارهای مختلفی مانند «صل علی محمد، بوی خمینی آمد» از حضور حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی ابراز مسرت کردند. استقبال و عرض ارادت مردم به یادگار امام به نحوی بود که سخنان سخنران مراسم قطع شد. درنهایت حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی با درخواست سخنران مراسم، پشت تریبون قرار گرفت و در سخنانی کوتاه، از مجاهدت‌‌‌های مردم رفسنجان در ایام مبارزه و پیروزی انقلاب و علاقمندی آنها به امام و بیت امام و همچنین از استقبال صمیمانه و اظهار همدلی آنها، تشکر و قدردانی وبرای مرحوم هاشمیان طلب مغفرت کرد.

در پایان مراسم نیز صحنه های مختلفی از ابراز احساسات صمیمانه مردم نسبت به یادگار امام راحل تکرار شد.

در مراسم بزرگداشت مرحوم هاشمیان، علاوه بر یادگار امام، آیت الله موسوی بجنوردی، محسن هاشمی رفسنجانی، تابش، امام جمعه رفسنجان، استاندار کرمان و نیز مسوولان محلی و مردم کرمان و رفسنجان حضور داشتند.

در این مراسم علاوه بر قرائت قرآن، سوگواری، ایراد سخنرانی، پیام تسلیت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار امام قرائت شد.

مرحوم شیخ محمد هاشمیان از یاران باوفای امام بود که روز شنبه  دار فانی را وداع گفت.


تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 21 آذر 1390
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_19733.aspx