صفحه نخست | اخبار و رویدادها
مراسم بزرگداشت همسرمکرمه آیت الله صانعی در قم برگزار شد

مراسم بزرگداشت مرحومه حاجیه خانم شفیعی همسرمکرمه  آیت الله العظمی حاج شیخ یوسف صانعی، امشب - شنبه شب - با حضور پرشور و عظیم آیات عظام، طلاب، علما، اصحاب فرهنگ و سیاست و قاطبه مردم در حسینیه شهدای این شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، این مراسم با حضور آیت الله العظمی شبیری زنجانی، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی و آیات عظام سیدعلی محقق داماد، سیدمحمد یثربی کاشانی، گرامی، ابراهیم امینی، موسوی تبریزی، امام جمارانی و حجج الاسلام سید یاسر خمینی، سید علی خمینی، سیدعلی موسوی اردبیلی، مجید انصاری، محمدعلی انصاری، هادی خامنه ای، محسن رهامی، محمد شریعتی، محمدصادق شریعتی، حسن صافی گلپایگانی، شیخ حسن صانعی، سراج الدین موسوی، موسوی لاری، علی یونسی، محمد صدوقی، فیض مشکینی و احمد منتظری بعذ از نماز مغرب و عشا برگزار شد.

در این مراسم، علاوه بر شخصیت های برجسته علمی، سیاسی و فرهنگی، نمایندگان بیوت مراجع بزرگی مانند وحید خراسانی، شیرازی، منتظری، ملکوتی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، صافی گلپایگانی، و تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی سخنران این مراسم، ضمن تجلیل از مقام مرجعیت، گفت: مقام مرجعیت همیشه تاریخ، مورد توجه بوده و هست.

وی در ادامه به تبیین فلسفه مرگ پرداخت و خاطرنشان ساخت: نگرش انسان ها به مرگ عموما، منفی است. حتی انسان ها از بکار بردن خود کلمه مرگ ابا دارند. در حالیکه خدواند در قرآن همیشه کلمه مرگ را در کنار واژه حیات قرار داده است.

وی در ادامه به نقش زن در تعالی مرد اشاره کرد و گفت: امام علی می فرماید فاطمه کمک کار خوبی برای من در مسیر اطاعت از خدا بود.

وی با بیان اینکه انسان در این عالم آمده تا پرتو ابتلائات آبدیده شده و توانایی های خود را نشان دهد، اظهار داشت: انسان در عبور از این سختی ها، یارانی دارند که به یاری آنها می شتابند و همانطور که آیت الله صانعی در هنگام خاکسپاری پیکر مرحومه شفیعی فرمودند، ایشان یار 50ساله مرجع تقلید جهان تشیع بود که همواره در همه سختی ها غمخوار او بود و یکبار هم خم به ابرو نیاورد.

صادقی در پایان از حضور مردم، آیات عظام و نمایندگان مراجع تقلید و بطور ویژه از یادگار امام حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی بخاطر حضور در مراسم تشییع، اقامه نماز بر پیکر همسر آیت الله صانعی و حضور در مراسم ختم، تقدیر کرد.

گفتنی است، همسر آیت الله صانعی ظهر امروز با حضور انبوه علاقمندان نهاد مرجعیت از مسجد امام حسن عسگری به حرم حضرت معصومه و بعد از اقامه نماز جماعت به سمت بهشت معصومه تشییع شد.


تاریخ و زمان انتشار: شنبه 8 بهمن 1390
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_20377.aspx