صفحه نخست | اخبار و رویدادها
تجدید میثاق اعضای هیات دولت با آرمان های امام خمینی (س)

رییس جمهوری اسلامی ایران و اعضای هیات دولت در چهارمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور در مرقد مطهر امام خمینی(س)، با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام  والمسلمین'سید حسن خمینی' یادگار گرامی امام راحل، 'محمود احمدی نژاد' و اعضای هیات دولت را در این مراسم همراهی کرد.

رییس جمهوری و دولتمردان در این مراسم ضمن قرائت فاتحه، به مقام شامخ امام خمینی(س) ادای احترام کردند.

رییس جمهوری در این مراسم اظهارداشت: بدون شک نگاه امام (ره) نگاه جهانی بود و جنس نگاه امام (ره) جنس نگاه پیامبر گرامی اسلام (ص) و سایر انبیا بود.  'محمود احمدی نژاد ' صبح امروز (شنبه) پس از ادای احترام به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل (ره) افزود: دهه فجر انقلاب اسلامی یادآور امام و راه، اندیشه ها و آرمان های بلند امام است.

وی گفت: امام (ره) نجات بشر را ماموریت جهانی می دانست و برای رسیدن به قله آرزوها و کمالات به دنبال مقدمه سازی حکومت جهانی سرشار از عدالت ، یگانه پرستی و محبت بود. وی افزود: امام راحل (ره) دلسوز مستضعفان جهان و همه مظلومان بود و در برابر همه ظالمان ایستادگی کرد.

احمدی نژاد در توصیف ویژگی های برجسته امام خمینی (ره) گفت: آن امام بزرگوار، انقلاب اسلامی را در ادامه راه انبیا و ادامه راه کربلا به عنوان مقدمه و زمینه ساز تحول جهانی و حکومت جهانی می دانست و در همین بستر فکری حرکت و عمل می کرد.

احمدی نژاد با بیان اینکه امام راحل (ره) به زیبایی تحولات جهانی را پیش بینی کرد، افزود: امام فرمود که مارکسیسم به تاریخ پیوسته و درآینده نزدیک اندیشه سرمایه داری و اندیشه لیبرالیسم هم به آن خواهد پیوست.

وی اظهارداشت: صرف نظر از تحرکات و تحولاتی که در گوشه و کنار جهان و در اروپا و آمریکا و منطقه ما به چشم می خورد ، در یک نگاه عمیق تر می بینیم که بنیان های فکری و فلسفی و بنیان های کارکردی نظام سرمایه داری و اندیشه لیبرالیسم در حال فروریختن است وآنها در یک بن بست کامل قرار گرفته اند.

احمدی نژاد افزود: منطق پیروان اندیشه های سرمایه داری و لیبرالیسم منطق سلاح و زور است و آنها دیگر جاذبه و نوآوری از خود ندارند و در حال فروریختن هستند.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: امروز به هر جای دنیا که می رویم سخن از عدالت و پاکی و سخن از نارضایتی از وضع موجود و بی اعتمادی به انسان های ناصالح و ناعادل است وهمه جا امید به انسان های عادل وصالح روز به روز شعله ور تر و فروزان تر می شود.

رییس جمهوری  با تجلیل از مقام شامخ بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی گفت : آگاهی و بیداری امروز بشریت و درک او از ارزش های الهی و انسانی، مدیون و مرهون حرکت امام خمینی (ره) و شجاعت و ایستادگی بی نظیر امام و امت امام است.

وی افزود: با گذشت 33 بهار از حرکت امام (ره) و ملت ایران، نگاه ملت ها به سرعت در حال جهانی شدن است و مرزها در حال برداشته شدن است که همه اینها حاصل تیزبینی و هوشمندی امام و اتکای اندیشه و رفتار امام در مسیر اندیشه علوی، اندیشه حسینی و اندیشه مهدوی است.

رییس جمهوری اظهارداشت: بدون تردید آن حکومت جهانی وعده داده شده خواهد آمد وهمه غم ها واندوه ها و مهجوریت های بشر را برطرف و همه زیبایی های موعود را مستقر خواهد کرد.


تاریخ و زمان انتشار: شنبه 15 بهمن 1390
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_20512.aspx