صفحه نخست | اخبار و رویدادها
تجلیل فرهاد دانشجو از هاشمی رفسنجانی ، سید حسن خمینی و دکتر جاسبی در مراسم تجدید میثاق مدیران و کارکنان دانشگاه آزاد با امام راحل

رییس، معاونین، مدیران، اساتید، ائمه جماعات، جمعی از کارکنان و روسای مناطق 17 گانه دانشگاه آزاد اسلامی در سالروز تاسیس این دانشگاه بعد از ظهر دوشنبه با حضور در حرم مطهر امام خمینی (س) با آرمانهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی یادگار امام در این مراسم گفت: دانشگاه آزاد از برکات وجود مبارک حضرت زهرا است. کارهای بسیار بزرگی در طول سی سال گذشته انجام شده است. دانشگاه آزاد بر اساس نیاز جامعه  و با حمایت امام و با ریاست آقای جاسبی و نقش بی بدیل آیت الله هاشمی شکل گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی با اشاره به آیاتی از سوره ابراهیم درباره شجره طیبه اظهار داشت: ریشه های شجره طیبه پیامبر ثابت، شاخه های آن در آسمان و ثمرات آن هر از چندگاهی در دوره ها و زمانهای مختلف جلوه گر می شود.

وی با برشمردن معانی مختلف کلمه طیبه گفت: گاهی در قرآن، کلمه به معنای انسان نیز بکار رفته است مثلا گفته شده، مسیح، کلمه است. این به این دلیل است که کلمه در لسان انسان جاری می شود و بار ارزشی دارد.

وی با ذکر روایتی از امام باقر (ع)درباره شجره طیبه افزود: این شجره، شجره پیامبر (ص)است. این شجره، در طول تاریخ، منشأ ثمرات بسیار شده است. فرزندان فاطمه (س)در اقصی نقاط جهان و بنام او منشأ خدمت شدند.

وی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: شجره صدیقه طاهره در همه جا مثمر ثمر بودند. دانشگاه الازهر از نام فاطمه گرفته شده است. در طول تاریخ این شجره که به عنوان خیر کثیر به پیامبر اعطا شده است، فراتر از سرزمین های اسلامی، پرخیر و برکت بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی خاطرنشان ساخت: در همه جا، یکی از فرزندان فاطمه منشاء کمال جامعه است. علاوه بر خود ائمه در خیلی از دوران ها، ردپای حضرت فاطمه وجود دارد. یکی از برگ های این شجره، امام بزرگوار ما است انقلاب در جامعه ما و در محیط آلوده و فاسد عصر ستمشاهی، حادثه کمی نبود. این تحول جز با استمداد از روح صدیقه طاهره و استفاده از فضائل پیامبر امکان پذیر نبوده است.

وی گفت: کشورهای اطراف ما درگیر مشکلات بسیاری هستند. ایران وامدار حضرت فاطمه است ملیت ما با امیرالمومنین گره خورده است. یکپارچگی ملت ما فرعی از یکپارچگی اسلام است. این یکپارچگی مدیون حضرت فاطمه است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در ادامه سخنان خود دانشگاه آزاد را یکی از ثمرات شجره طیبه حضرت فاطمه دانست و اظهار داشت: دانشگاه آزاد از برکات وجود مبارک حضرت زهرا است. کارهای بسیار بزرگی در طول سی سال گذشته انجام شده است. دانشگاه آزاد بر اساس نیاز جامعه  و با حمایت امام و با ریاست آقای جاسبی و نقش بی بدیل آیت الله هاشمی شکل گرفت.

وی در پایان گفت: امروز نوبت مدیریت جدید مجموعه است. انشاء الله مدیریت جدید، با همدلی همه دوستان، بتوانند رضایت خداوند را جلب کنند.

در این برنامه، دکتر فرهاد دانشجو، رییس دانشگاه آزاد اسلامی، در سخنانی ضمن تاکید بر اهمیت فرهنگ اسلامی در برنامه‌های دانشگاه آزاد، ضمن تشکر از مدیریت سی سال گذشته این دانشگاه گفت: باید از آیت الله هاشمی رفسنجانی و دکتر جاسبی بخاطر تلاش های بسیاری که برای دانشگاه آزاد کردند، تشکر کرد. هر کسی می خواهند به ما محبت کند و از ما تشکر کند، بیش از همیشه از اقای هاشمی و آقای جاسبی باید تشکر کند. در دانشگاه آزاد کارهای بزرگی انجام شده است. ما این موفقیت ها را هرگز نادیده نمی گیریم، انتقاد از نقص ها و سخن گفتن از ایرادها، به معنای نفی موفقیت ها نیست. دانشگاه آزاد از پروژه های موفق نظام است.

وی خطاب به روسای واحدهای دانشگاهی اظهار کرد: حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن آقای خمینی به عنوان شخصیتی شخیص و دانشمند که بوی امام (س) می‌دهند این‌جا حضور دارند و در حضور ایشان قرار می‌گذاریم که سر جلوی هیچ استکباری خم نکنیم و با امام راحل نیزتجدید میثاق می‌کنیم که تا آخرین قطره‌ خون ایستادگی کنیم.

این برنامه با مرثیه خوانی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، نثار تاج گل و ادای احترام به رهبر کبیر انقلاب اسلامی همراه بود.


تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 4 اردیبهشت 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_21367.aspx