صفحه نخست | اخبار و رویدادها
یادگار گرامی امام راحل: جهاد سازندگی، ایمان انقلاب را تعالی داد

یادگار امام گفت: رسیدن به درجه ایمان این است که خودمان سراغ مردم برویم و به آن‌ها کمک کنیم. جامعه‌ای که به مردم خود،‌ خوبی نکند به افضل ایمان خود نرسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در مراسم تجدید میثاق مدیران و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در سخنانی به تشریح شرایط تکمیل ایمان اجتماعی پرداخت و گفت: بالاترین و بافضیلت‌ترین درجه ایمان این است که انسان خود به سوی مردم برود و به آنها کمک کند، قبل از آنکه آنها سراغ انسان بیایند.
وی افزود: اگر کسی سراغ انسان بیاید و کمک بخواهد، اگر از کمک کردن دریغ کند در حالیکه توان کمک دارد، خداوند نعمت‌های زیادی را از او دریغ می‌کند که کمترین آنها بهشت است. اما درجه عالی ایمان این است که حتی قبل از اینکه آنها سراغ ما بیایند به کمک آنها بشتابیم.

یادگار امام با بیان اینکه امام بعد از پیروزی انقلاب تلاش کرد با اتخاذ تصمیمات خاص جامعه را به تکامل برساند، گفت: جامعه با انقلاب اسلامی در جهاد اصغر پیروز شده بود و باید در جهاد اکبر هم پیروز می‌شد. همانطور که پیامبر بعد از بدر به یاران خود گفت؛ در جهاد اصغر پیروز شده‌اید و باید در جهاد اکبر هم که مبارزه با نفس است پیروز شوید. بعد از انقلاب رژیم ستمشاهی فرو پاشیده بود و نظام جدیدی پایه‌گذاری شده بود. این جهاد اصغر بود باید جهاد اکبر نیز آغاز می‌شد.

وی ادامه داد: این جامعه باید به افضلیت می‌رسید و یکی از شرایط آن احسان به مردم بود. گروهی باید درست می‌شدند تا خود سراغ  مردم بروند جهاد سازندگی شکل گرفت تا به جای‌جای این سرزمین برود و به مشکلات مردم رسیدگی کند و جامعه را به افضلیت برساند.

سیدحسن خمینی یادآور شد: اگر فردی به درجه ایمان می‌رسد باید کاری بکند که جامعه هم به درجه ایمان برسد. رسیدن به درجه ایمان این است که سراغ مردم برود و به کمک آنها بشتابد. جامعه‌ای که به مردم خوبی نکند به افضل ایمان خود نرسیده است.

وی خاطرنشان کرد: جهاد سازندگی با فعالیت های خود در سراسر کشور نسبت به اقشار مستضعف کمک های شایانی کرد. با شعار زیبای"همه با هم" که بر آرم جهاد بود، در راستای افضلیت ایمان جامعه قدم برداشت. جهاد در واقع گام بلند انقلاب به سمت بالا بردن ایمان جامعه بود. جهاد سازندگی ایمان انقلاب را تعالی داد. جهاد ایمان مومنین حاضر در انقلاب را به بالاترین درجه خود رساند.

یادگار امام در پایان گفت: جهاد در روزهای حماسه و خون و جهاد و شهادت تلاشهای بسیاری کرد. دانشجویان بسیاری که در خارج از کشور تحصیل می‌کردند به کشور برگشتند و آستین‌ها را بالا زدند و در فقیرترین روستاهای کشور برای ساختن مملکت و کمک به مردم تلاش کردند و الحمدالله شجره طیبه ارزشمندی حاصل شد.

در ابتدای این مراسم پس از مرثیه‌خوانی و مدیحه‌سرایی، آیت‌الله حسن عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امام خلف صالح مولود 13 رجب است، گفت: امام همان راه را انتخاب کرد که امام علی انتخاب کرده بود و با تمام وسع و توان در راه احیای طریق علوی تلاش کرد.

وی ادامه داد: خداوند به امام امت آنچنان نعمتی بخشید. در عصری که درب وحی الهی مسدود و دوره عصمت سپری شده بود، شخصیتی اعلم به علم انبیاء و مسبب عمل جامعه به دانش اولیاء الهی شد. امام شرایطی به وجود آورد که دانش انبیاء در دنیا پیاده شد.


تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 10 خرداد 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_21745.aspx