صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سیدحسن خمینی در جمع تاکسی رانان: هیچکس را نمی‌توان با توهین و اخم به راه درست هدایت کرد

یادگار امام گفت: مردم رفتارهای مختلفی دارند هیچکس را نمی‌توان با توهین و اخم به راه درست هدایت کرد. اما می‌توان با یک لبخند و کظم غیض این کار را به بهترین نحوه انجام داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در جمع تاکسیرانان تهران در حسینیه جماران با بیان اینکه براساس فرموده‌‌ای از امام زین‌العابدین، نزدیکترین انسانها به خدا کسی است که خوش اخلاق‌تر باشد، گفت: روزهای سالگرد امام فرصتی است که از زوایای مختلف می‌توان ابعاد شخصیتی امام را بازگو کرد. یکی از مسائلی که شاید کمتر مطرح می‌شود خلقیات و اخلاق امام است.

وی اظهار داشت: کسانی که دیندار هستند تنها برای خدا تلاش می‌کنند. ایمان به خدا دل‌های آنها را آرام می‌کند. آن‌ها دنیا را به هیچ می‌گیرند. آنها با خدا معامله می‌کنند دنیا یک مزرعه و یک محل عبور برای آن‌هاست.

یادگار امام افزود: در برابر خداباوران، کسانی که خدا را فراموش کرده‌اند، دنیا را بسیار باارزش می‌دادند با اقبال دنیا خوشحال و با ادبار دنیا ناراحت می‌شوند.

سیدحسن خمینی در ادامه، خطاب به تاکسیرانان تهران گفت: برای یک راننده فرقی نمی‌کند که کودکی، او را تعریف کند یا بد او را بگوید چون اساسا کودک دو ساله در نظام آفرینش خیلی موثر نیست. کسانی که به خدا باور دارند می‌دانند عزت مال خداست و همه هیچ کاره‌اند. ما قرار است قرب خدا پیدا کنیم قرار است در زندگی یک گام خوب‌تر شویم اگر نمی‌توانیم علی باشیم که نمی‌توانیم، می‌توانیم علی‌وار شویم ما نمی‌توانیم زینب ائمه باشیم اما می‌توانیم زینت آنها شویم.

وی خاطرنشان کرد: مسافری که در یک تاکسی می‌نشیند باید به قصد قربت به خدا به او احترام کرد این کار از نماز هم بالاتر است اگر خوش اخلاق باشیم، بد دهان نباشیم و بد کسی را نخواهیم، می‌توانیم به خداوند نزدیک شویم.

وی افزود: مردم رفتارهای مختلفی دارند هیچکس را نمی‌توان با توهین و اخم به راه درست هدایت کرد. اما می‌توان با یک لبخند و کظم غیض این کار را به بهترین نحوه انجام داد. وی خطاب به تاکسیرانان گفت: ممکن است فردی در ماشین شما بنشیند و شما با او رفتار خوبی نداشته باشید و او این رفتار را به بزرگان نسبت دهد. امام صادق می‌گوید جوری باشید که وقتی به میان مردم می‌روید بگویند آنها طرفداران پیامبر هستند.

وی ادامه داد: همه شما با یک لبخند می‌توانید هر روز برای خود ثواب کسب کنید. مومن زرنگ است می‌تواند در ازای هر کاری که می‌کند ثواب جمع کند. البته زرنگ بودن به این معنا نیست که مردم را اذیت کنیم.

در این مراسم، پیش از یادگار امام، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدصادق واعظ شهیدی در سخنانی با بیان اینکه امام اسوه پیامبرگونه در قرن حاضر است، گفت: لفظ امام را ما اختراع نکرده‌ایم. لقبی است که شایسته امام بود. اخیرا در فرمایشات مقام معظم رهبری این مطرح شده که لفظ امام تنها برای امام خمینی باید به کار رود. همچنان که امیرالمومنین تنها برای امام علی است.

وی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم برای امام بزرگداشت برگزار کنیم اما جا پای امام نگذاریم، گفت: تقدس‌زدایی از بیت امام کار ناپسندی بود. ما حرمت امام را در حرمت‌داری از بیت امام می‌دانیم. با احترام به خانواده امام قلب امام را خشنود می‌کنیم. کسانی که به تقدس‌زدایی از خانواده امام می‌پردازند، چوبش را خورده و می‌خورند.

در ادامه این مراسم محمد احمدی بافنده مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در سخنانی به ارائه گزارشی کوتاه از سازمان متبوع خود پرداخت و گفت: تاکسیرانی تهران بزرگترین ناوگان تاکسیرانی جهان است و روزانه شش میلیون مسافر یعنی بیش از مترو و اتوبوس مسافر جابه‌جا می‌کند.

وی افزود: راننده‌های تاکسی با سرمایه خود خدمت می‌کنند. خانواده تاکسیران‌ها به صورت مستمر تبعات مشکلات اقتصادی و اجتماعی را تحمل می‌کنند. وی در پایان گفت: راننده‌های تاکسی روزی 15 ساعت در ترافیک و هوای کثیف تهران با سختی تمام کار می‌کنند اما با عزت نفس زندگی می‌کنند امیدواریم مسئولان و بزرگان  و جامعه ما ازرش این قشر زحمتکش را بدانند و با احترام و عزت با آنها رفتار کنند.


تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 10 خرداد 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_21753.aspx