صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سیدحسن خمینی: رستگاری جامعه در گرو پیروی از عقل و علم است

یادگار امام گفت: بعد از انقلاب گام های بزرگی برای سعادت و رستگاری جامعه برداشته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، سیدحسن خمینی در مراسم تجدید میثاق مسئولان و کارکنان دانشگاه پیام نور و جمعیت هلال احمر به تشریح روشهای رسیدن یک جامعه به سعادت و رستگاری از منظر قرآن پرداخت و اظهار داشت: رستگاری در دغدغه همیشه بشر بوده است. از روزی که بشر خود را شناخته همواره در جستجوی این بوده که چگونه به سعادت برسد. هر کسی سعادت را به نوعی به جامعه نشان داده برای برخی سعادت در ثروت و قدرت و برای برخی در توانمندیهای بدنی است. حتی برخی سعادت را به دست آوردن یک شیء خاص دانستند.

وی افزود: به فرموده قرآن فلاح و رستگاری زمانی به دست می‌آید که انسان خود را تزکیه کند، با نفس خود مبارزه کند و به فرموده امام علی از علم و عقل اطاعت کند و از جهل دوری کند. اگر می‌خواهیم به فلاح و رستگاری برسیم باید علم و عقل را زمینه‌ساز زندگی خود کنیم.

یادگار امام با تبریک ایام ولادت امام علی گفت: گامهای بزرگی بعد از انقلاب در مسیر پیشبرد علم و عقل در جامعه برداشته شده که در راستای سعادت جامعه بوده است. تاسیس دانشگاه پیام نور یکی از همین گامهای بزرگ است. اما همه رستگاری در اینها نیست. بخش زیادی از فلاح و سعادت به دلها و اعمال ما بستگی دارد. باید آنچه را باور داریم در زندگی خود به کار ببندیم.


تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 10 خرداد 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_21765.aspx