صفحه نخست | اخبار و رویدادها
پیام یادگار امام به سمینار شیعه؛ گذشته، حال و آینده: پیام امام علی به مالک‌اشتر نمونه روشن جامعه آرمانی شیعه است

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، در پیامی به سمینار «شیعه؛ گذشته، حال و آینده»، فرمان امام علی علیه السلام به مالک اشتر و رساله حقوق امام سجاد را نمونه‌های روشن جامعه آرمانی شیعه خواند. به گزارش پایگاه اطلا‌ع‌رسانی و خبری جماران، متن این پیام به شرح ذیل است:

 

بسمه تعالی

برادران و خواهران شرکت کننده در سمینار «شیعه؛ گذشته، حال و آینده»

 

خداوند را سپاس می‌گویم که امسال هم توفیق یافتم تا به نوعی در سمینار شما شرکت کنم و ضمن گرامی‌داشت یاد امام عظیم الشأن سلام الله علیه با شما در این امید سهیم شوم که آینده جهان اسلام از گذشته آن بهتر و پربارتر باشد و از خداوند متعال مسئلت کنم که روح پاکان و شهدا را غریق رحمت نماید.

بی شک گام برداشتن برای آینده بهتر شیعه، جز با شناخت گذشته و حال آن ممکن نیست و جز با دریافتی صحیح از واقعیت‌های امروز جامعه اسلامی به دست نخواهد آمد. از دیدگاه ما که شیعه را مکتب ظلم ستیز، آزادی‌خواه، ضد استبداد و استعمار و پایه‌گذار رفاه و پارسایی و پاکدامنی می‌دانیم، آینده جامعه انسانی باید پیوند با دستورات الهی این مکتب انسان‌ساز داشته باشد و با توسل به دستورات پیامبر عظیم الشأن اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام گام به سوی خوبی‌ها و پاکی‌ها بردارد.

مکتب تشیع از روزهای آغازین همواره مسئولیت خود را ساختن جامعه‌ای توحیدی دانسته است و این امر به خوبی در سخنان مولی الموحدین و در سطر سطر زندگی ائمه اطهار علیهم السلام مشهود است. در بُعد حکومتی، فرمان امام علی علیه السلام به مالک اشتر و در ابعاد اخلاق اجتماعی، رساله حقوق امام سجاد علیه السلام نمونه‌های روشنی از جامعه آرمانی شیعه است و بی شک وظیفه همگان، به خصوص شما که در سرزمین‌های غربی زندگی می‌کنید و با زبان و فرهنگ آن‌ها آشنایی دارید، در معرفی این آرمان، مهم و ارزشمند است.

امید است خداوند شهیدان اسلام به خصوص شهیدان بزرگواری که این سمینار با یاد آن‌ها آمیخته است و دیگر بزرگان را با پیامبر و اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله محشور گرداند.

 

سید حسن خمینی،

خردادماه 1391


تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 28 خرداد 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_21931.aspx