صفحه نخست | اخبار و رویدادها
نقل خاطره ای توسط حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی از آیت الله خوانساری؛ بنویسید حضرت آیت الله «العظمی» بروجردی!

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی نوه حضرت امام خمینی(س) خاطره ای از مرحوم آیت الله العظمی خوانساری که در روز رحلت ایشان رخ داده را برای حجت الاسلام والمسلمین احمدی بروجردی نوه حضرت آیت الله العظمی بروجردی نقل کرد که حجت الاسلام احمدی بروجردی از وی می خواهد آن را مکتوب کرده و در اختیار قرار دهند که متن این خاطره کوتاه در پی می آید.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید حسن خمینی اینگونه نقل می کند: جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای سید کاظم خوانساری از پدر معظم و بزرگوارشان حضرت آیت الله سید محمدباقر خوانساری نقل کردند که در بیماری آخر عمر مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج سید محمدتقی خوانساری در همدان از نقاط مختلف ایران خطاب به ایشان تلگراف هایی ارسال می شد و ضمن احوالپرسی، بهبود ایشان را از خدای سبحان طلبیدند.

از جمله این تلگراف ها مرقومه ارسالی حضرت آیت الله العظمی بروجردی بود. آقازاده دیگر مرحوم خوانساری مرحوم سید محمد علی خوانساری در حالی که پدرشان در بستر آرمیده بود گویا سکته قلبی کرده بودند متن نامه ها را می خواند و پیش نویس جوابیه هایی که باید از طرف مرحوم خوانساری ارسال می شد را نیز قرائت کرد تا اگر ایشان قبول دارند پس از تصحیح ارسال نمایند.

حضرت آیت الله سید محمدباقر خوانساری نقل می کنند که وقتی اخوی پیش نویس جوابیه را خواند که از طرف آقای خوانساری نوشته شده بود «حضرت آیت الله حاج آقا سید حسین بروجردی» مرحوم آیت الله العظمی خوانساری می فرمایند: عظمی یش را بنویسید، عظمی یش را بنویسید.. و چشم فرو می گذارند و دار فانی را وداع می گویند. رحمت الله علیهما.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله العظمی بروجردی


تاریخ و زمان انتشار: شنبه 13 آبان 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_23636.aspx