صفحه نخست | اخبار و رویدادها
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در بيت آيت الله طاهري اصفهاني: خدمات آیت الله طاهری، حتی پس از انزوا و خانه نشینی از خاطر مردم زدوده نشد

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی و آیت‌الله سید محمد موسوی بجنوردی و جمعی از علما و فضلا، شب گذشته جهت تسلیت و تعزیت به خانواده مرحوم آیت‌الله طاهری اصفهانی در منزل ایشان حضور یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی شب گذشته در سفری به شهر اصفهان، در بیت مرحوم آیت الله سید جلال الدین طاهری اصفهانی از یاران قدیمی امام خمینی و اولین امام جمعه شهر اصفهان، حضور یافت و ضایعه ارتحال آن عالم بزرگوار را به خانواده ایشان تسلیت گفت.

آیت الله طاهری هفته گذشته و پس از طی یک دوره بیماری، به دیار باقی شتافت. پیکر ایشان نیز همزمان با سالروز رحلت امام خمینی با حضور گسترده مردم تشییع شد و در کنار محل یادمان فرزند شهیدش به خاک سپرده شد.

در این دیدار سید حسن خمینی ضمن ابراز تسلیت فقدان آیت‌الله مجاهد حاج سید جلال‌الدین طاهری و برشمردن مقام علمی و مجاهدت ایشان در عرصه‌های علم ، عمل و خدمات فراوان وی به امام ، انقلاب، جنگ و آسیب‌هایی که به این واسطه به ایشان وارد آمد، اظهار داشت: بسیار مایل بودم تا در مراسم تشییع و ترحیم آیت‌الله طاهری حضور می‌یافتم، اما چون مصادف با مراسم بزرگداشت حضرت امام و قیام 15 خرداد بود، از این توفیق محروم ماندم.

وی تشییع و ترحیم آیت‌الله طاهری را تکریم معنادار و بسیار باعظمت ذکر کرد و افزود: وفاداری مردم و قدرشناسی آن‌ها نشان داد که مردم خدمات افراد خدوم و وفادار به امام و انقلاب را فراموش نمی‌کنند و حتی پس از انزوا و خانه‌نشینی طولانی، منزلت و خدمات آیت‌الله طاهری از یاد و خاطره شان زدوده نشده است.

سید حسن خمینی تصریح کرد: از این پس مسلماً قدر خدمات و شأن واقعی آیت‌الله طاهری، خود را بیشتر نشان خواهد داد و ان‌شاء‌الله توسط فرزندان ایشان، خصوصا حجت الاسلام و المسلمین سید محمد طاهری استحکام منزلت آن مرحوم محقق خواهد شد.

وی از زحمات حاجیه خانم روضاتی همسر گرامی آیت‌الله طاهری که از سال‌های جوانی تا سال‌های جهاد، مبارزه و بیماری‌های طولانی و پایان عمر، پیوسته یاور و شریک آن مرحوم بودند تقدیر کرد و برای ایشان آرزوی سلامتی و اجر کردند.

در پایان این دیدار، یادگار امام و همراهان با قرائت فاتحه برای بازماندگان اجر و صبر مسألت کردند.

در این دیدار آيت ااه موسوي بجنوردي، حجج اسلام سید مجتبی نورمفیدی، شیخ علی راستی کاشانی، علی اکبر آشتیانی نيز حضور داشتند.


تاریخ و زمان انتشار: شنبه 18 خرداد 1392
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_27085.aspx