صفحه نخست | اخبار و رویدادها
رئیس جمهور منتخب ملت ایران در حرم مطهر امام خمینی(س): در برابر حماسه بزرگی که مردم آفریدند، سر تعظیم فرود می آورم

رییس جمهور منتخب ملت ایران امشب در اولین برنامه کاری اش برای تجدید بیعت با آرمانهای امام خمینی به حرم مطهر ایشان آمد و مورد استقبال یادگار امام حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، اعضای بیت امام و برخی شخصیتهای سیاسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی ابتدا در پایون حرم امام که جمعی از شخصیتهای سیاسی حضور داشتند با سید حسن خمینی دیدار کرد و پس از آن حاضران به امامت یادگار امام نماز مغرب و عشاء را اقامه کردند.

وی دقایقی بعد در حرم امام حضور یافت و به ابراز احساسات صدها تن از مردم که در آنجا برای دیدار با وی حضور یافته بودند پاسخ داد.

پس از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و سان دیدن از یگان تشریفات، روحانی که توسط سید حسن خمینی و آیت الله موسوی بجنوردی همراهی می شد به درون ضریح امام رفتند و ضمن قرائت فاتحه، نماز زیارت به جا آوردند. رئیس جمهور منتخب ملت ایران سپس طی سخنان کوتاهی گفت: پس از اعلام نتایج انتخابات و سرور و خوشحالی همه مردم در سراسر کشور به خاطر دستیابی ملت به هدف بلند سیاسی و اجتماعی خودشان و خلق حماسه بزرگ در این مقطع تاریخی، امروز عصر به محضر رهبر معظم انقلاب رفتم و این پیروزی و شادمانی ملت را به ایشان تبریک گفتم. در این دیدار، ایشان راجع به مسائل مختلف رهنمودهایی داشتند و من هم نکات و عرایضی داشتم که در آنجا مطرح شد.

روحانی افزود: پس از دیدار با مقام معظم رهبری به حرم حضرت امام آمدم؛ حرمی که همه دل‌ها به این حرم و به این مرقد وابسته است. امام (س) برای ملت ما سربلندی آوردند و من به خاطر تعظیم در برابر این مرقد به عنوان یک وظیفه، خدای را سپاسگزارم. بعد از مرقد امام (س)، ان‌شاءالله کنار قبور شهدای 72 تن و شهیدان بهشتی، باهنر، رجایی و سایر شهدا خواهم رفت و امیدوارم این آغازی پربرکت برای یک فصل جدید در کشور ما باشد.

وی گفت: من باید در برابر حماسه بزرگی که مردم آفریدند سر تعظیم فرود بیاورم. شور و هیجان مردم و نشاط سیاسی مردم موجب شد، رسانه‌های دنیا و سیاسیون در برابر عظمت ملت ایران سر فرود آورند و این نشانه حیات ملت و حرکت مردم برای دستیابی به اهداف مهم و منافع ملی خواهد بود.

روحانی در پایان ابراز امیدواری کرد که ان‌شاءالله این حرکت آغازی برای تغییر و تحول مورد درخواست مردم در زمینه مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی باشد.

رئیس جمهور منتخب ملت ایران وعده داد که فردا در نشست خبری خود پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشد.

آیت‌الله موسوی بجنوردی و حجج اسلام مرتضی اشراقی، علی یونسی، وزیر اطلاعات دولت اصلاحات، مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، قدرت الله علیخانی، معاون پارلمانی مجمع تشخیص مصلحت نظام و آقایان محمد شریعتمداری، علی ربیعی، یاسر هاشمی، جمعی از معاونان و مدیران مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این دیدار حضور داشتند.


تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 27 خرداد 1392
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_27294.aspx