صفحه نخست | اخبار و رویدادها
ماجرای خواستگاری و ازدواج سید حسن خمینی با دختر آیت الله موسوی بجنوردی

آیت‌الله موسوی بجنوردی ماجرای آشنایی و ازدواج حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی با دخترشان را این گونه نقل کرد.

ایشان در گفت و گویی که با سایت جماران داشتند، پس از شرح روابط خانوادگی‌شان با امام خمینی، در پاسخ به این سوال که «چطور شد که بعدها حاج سید حسن آقا با  دختر شما ازدواج کردند؟» ماجرای آشنایی، پیشنهاد و خواستگاری سید حسن خمینی با دخترشان خانم فاطمه سادات موسوی بجنوردی را شرح می‌دهند:

8-9 ماه بعد از فوت حاج احمد آقا خانم دکتر  فاطمه طباطبایی (‌والده مکرم حاج سید حسن آقا) و برادرشان دکتر صادق طباطبایی به منزل ما و به کتابخانه‌ام آمدند و خانم طباطبایی گفت: حاج احمد آقا قبل از فوت به من گفت خیلی مایلم دختر آقای بجنوردی را برای حسن آقا بگیرم. ما هم الآن آمده‌ایم برای خواستگاری.

من گفتم از جانب خودم مخالفتی ندارم؛ اما از آن افرادی هستم که دختر باید جواب آخر را بدهد. قرار شد حسن آقا شب بعد که برای درس می‌آید زودتر بیاید تا با دخترم جلسه بگذارند که ببیند با هم جور هستند یا نه. من او را به اتاق بردم و خودم بیرون رفتم. وقتی برگشت خیس عرق بود و گفت تا حالا با دختر نامحرم این‌جور صحبت نکرده بودم. گفتم چه شد؟ گفت ما با هم کنار آمدیم. بعد از دخترم هم پرسیدم و گفت بله، عقاید ما با هم یکی است.

یکی دو روز بعد از سالگرد فوت احمد آقا در حرم امام، عقد را من و مرحوم آیت الله سلطانی خواندیم. فرماندهان سپاه و خیلی از مسئولان بودند. افرادی از جمله محسن رضایی چون جای احمد آقا خالی بود، گریه می‌کردند. بعد از دو سه روز هم بدون تشریفات و مراسم عروسی دخترم ازدواج کرد.


تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 9 تیر 1392
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_27886.aspx