صفحه نخست | اخبار و رویدادها
گزارش بیست و سی از بازدید یک سال پیش یادگار امام و شهردار تهران از مدرسه مروی؛ وقتی کفگیر صدا و سیما به ته دیگ می خورد!

بخش خبری بیست و سی هفته گذشته  در بخش «صرفاً جهت اطلاع» از تصاویری قدیمی برای پرکردن وقت خود استفاده کرد که جای تأمل دارد.

به گزارش جماران، بخش خبری بیست و سی هفته گذشته در این برنامه تصویری مربوط به بازدید حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری و محمدباقر قالیباف شهردار تهران از کتابخانه مروی و خودداری نگهبان از باز کردن در کتابخانه نمایش داد. اما ماجرا چه بود؟

در تاریخ 20 خرداد 1391 یادگار امام در جریان بازدید خود از پروژه های مختلف در درست اقدام شهر تهران، بطور غیررسمی و سرزده به کتابخانه مروی متعلق به حوزه علمیه مروی رفت.

در هنگام این بازدید که صبحگاه انجام شد، نگهبان کتابخانه که فقط شهردار ناحیه و پیمانکار بازسازی کتابخانه را به عنوان مافوق خود می شناخت و نسبت به شخصیتهای حاضر شناختی نداشت، از ورود آقایان سید حسن خمینی، انصاری و قالیباف جلوگیری کرده و به آنان اعلام می دارد که به دلیل هماهنگ نشدن این بازدید نمی تواند درب را باز کند. در نتیجه قالیباف با اشاره به نوه امام، از کارگر میخواهد که «به خاطر این سید» در را باز کند. او هم با گرفتن این قول که بازدید خیلی زود انجام شود به این اقدام مبادرت می کند تا اینکه بعد از دقایقی، از طریق محافظین و سایر افراد حاضر متوجه هویت واقعی شخصیت های بازدید کننده می شود.

در نهایت هم شهردار تهران از وظیفه شناسی آن نگهبان تقدیر می کند.

مشخص نیست که با وجود گذشت بیش از یکسال از این اتفاق، چرا صدا و سیما دست به پخش این تصاویر آرشیوی –که به دلیل سرزده بودن تصویربرداران صدا و سیما در آن حضور نداشته و مشخص نیست تصاویر از کجا بدست آنها رسیده- می زند؟

آیا این یک بی دقتی و عدم اطلاع از سوخته بودن این خبر بوده یا اینکه عزیزان رسانه ملی هدفی سیاسی در انتشار این خبر سوخته داشته‌اند و یا برای پر کردن برنامه خود دست به انتشار خبری سوخته زده اند؟! اما در هر حال، آرشیو تمام تصاویر مربوط به یادگار امام در دفتر ایشان و موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی موجود است و اگر صدا و سیما خواستار اطلاع دقیق از برنامه ها و بازدیدهای ایشان است، می تواند به آنها رجوع کند.


تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 6 شهریور 1392
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_30714.aspx