صفحه نخست | اخبار و رویدادها
تجدید میثاق اعضای مجلس خبرگان رهبری با آرمانهای حضرت امام خمینی(س)

جمعی از اعضای مجلس خبرگان رهبری با حضور در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی با آرمان‌های ایشان تجدید بیعت کردند.

به گزارش جماران، اعضای مجلس خبرگان پس از استقبال توسط حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام و حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری وارد حرم شده و پس از سان دیدن از یگان تشریفات، ضمن اهدای تاج گل زیارتنامه امام خمینی را قرائت کردند و سپس با حضور در داخل ضریح امام(س) نسبت به ایشان و یادگار گرانقدرشان مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی ادای احترام کردند.

آیت الله سید محمود شاهرودی در مراسم تجدید میثاق نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با آرمان های حضرت امام با اشاره به این مجلس به عنوان یکی از یادگارهای حضرت امام اظهار داشت: امروز بر سر مزار آن حضرت حاضر شدیم تا ضمن مدد گرفتن از روح این امام و استاد بزرگوارمان مجدداً با ایشان، آرمان ها و مقاصد بلندشان تجدید عهد کنیم و به ایشان عرض کنیم که پایبند به آرمانهای بلندشان هستیم و در راه شان قدم بر می داریم.

وی افزود: از روح امام می خواهیم که از خداوند مسئلت کند راه آن بزرگوار را ادامه دهیم و آن راه بلند را در اجرای اسلام شریعا مقدس رفع ظلم و استکبار از جهان و نهایتا رسیدن به دولت کریمه موفق شویم.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مردم، رهبری و دولت منتخب جدید انشاالله بتوانند با ادعیه زاکیه امام اهدافشان را در جهان دنبال کنند همانطور که تاکنون دنبال شده و جمهوری اسلامی دارای عضمت و عزت زیادی در سطح جهان است.

اعضای خبرگان سپس بر سر مزار همسر و داماد امام (دکتر بروجردی) و آیات توسلی و سلطانی طباطبایی حضور یافتند و فاتحه قرائت کردند.

از جمله نمایندگان خبرگان که در این مراسم حضور داشتند می توان به آقایان نورمفیدی، علوی، رئیسی، قمی، رازینی، هاشم زاده هریسی، فلاحیان، نمازی، طباطبایی نژاد، باقری کنی و برخی دیگر اشاره کرد.


تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 14 شهریور 1392
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_31071.aspx