صفحه نخست | اخبار و رویدادها
با حضور در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران؛ اعضای مجمع روحانیون مبارز با آرمانهای امام راحل تجدید میثاق کردند

اعضای مجمع روحانیون مبارز در حرم مطهر امام خمینی حضور یافتند.

به گزارش جماران، اعضای شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز شنبه شب جهت ادای احترام و تجدید پیمان با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی و بزرگداشت دهه مبارک فجر و سی و ششمین بهار آزادی، در مرقد امام حضور یافته و با قرائت فاتحه و زیارت نامه به مقام شامخ ایشان ادای احترام کردند. اعضای مجمع روحانیون همچنین با یادگار امام حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی دیدار کردند.

در این دیدار که حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی نیز حضور داشت، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی رئیس شورای مرکزی مجمع، آیت الله سید محمد موسوی خوئینی ها دبیرکل و آیت الله سید محمد موسوی بجنوردی ضمن تبریک ایام مبارک فجر انقلاب اسلامی به تشریح مبانی اندیشه سیاسی و مکتب فقهی امام و نقش بی بدیل ایشان در راهبری و پیروزی انقلاب و تأسیس نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخته  و بر ضرورت بازشناسی ابعاد شخصیت جامع و نیز اهداف و آرمانهای بلند آن پیشوای بزرگ تأکید کردند.

در این جلسه همچنین از نقش کم نظیر و تعیین کننده مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی در نهضت اسلامی تجلیل شد و از بیت رفیع حضرت امام و مرحوم حاج احمد آقا و یادگاران گرانسنگ آن عزیز  سفر کرده سپاسگزاری به عمل آمد. ایشان همچنین از مقام برحسته علمی، سیاسی و اجتماعی شخصیت ممتاز و ستاره درخشان بیت امام، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن آقا خمینی و تلاشهای ارزشمند او در استمرار راه و منش امام تجلیل و تقدیر کردند و سربلندی و موفقیت روزافزون ایشان و اخوان بزرگوارشان حضرات آقایان سید یاسر و سید علی خمینی را خواستار شدند.

سپس حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی ضمن آرزوی موفقیت برای مجمع روحانیون مبارز، ابراز امیدواری کرد که آینده انقلاب اسلامی درخشان تر از گذشته باشد و همگان با گام نهادن در مسیر فقه امام خمینی بتوانند با دوری از تحجر و اباحه گری، این انقلاب را به دست صاحب اصلی اش حضرت بقیه الله الاعظم(عج) تحویل دهند. در این دیدار و مراسم تجدید میثاق با آرمانهای امام تمامی اعضای شورای مرکزی مبارز از جمله آیات موسوی خوئینی ها و موسوی بجنوردی و حجج اسلام سید محمد خاتمی، سید مهدی امام جمارانی، مجید انصاری، سراج الدین موسوی، سید محمد هاشمی، سید عبدالواحد موسوی لاری، دکتر محمد مقدم، محمد علی خسروی، محمدعلی ابطحی، محمد رضوی یزدی، محمدعلی نظام زاده،  فومنی، عیسی ولایی، علی اکبر آشتیانی، اسدالله کیان ارثی و... حضور داشتند.

رئیس جمهور سابق کشورمان در دیدار مراسم تجدید میثاق اعضای مجمع روحانیون مبارز با آرمانهای امام خمینی و در دیدار با سید حسن خمینی یادگار ایشان، اظهار داشت: ملت ایران در انقلاب اسلامی توانست از نظام استبدادی وابسته به بیگانه نجات پیدا کند و مسیر پیشرفت و ترقی را در مسیری بپیماید که ارزش های الهی -بخصوص عدالت در عرصه اجتماعی- بر آن حاکم باشد. حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی افزود: رویکردهای مختلف در درون انقلاب می گنجدیدند و خود امام هم عنایت داشتند که این گرایش ها به رسمیت شناخته شده و حضور داشته باشند.

رئیس شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز تصریح کرد: افتخار مجمع روحانیون مبارز این است که خود را نزدیک به امام می داند و رویکردی دارد که آن را به جهت گیری و نظر امام نزدیک تر می داند؛ گرچه به همه کسانی که برای انقلاب زحمت کشیده اند و در عرصه بوده اند احترام می گذارند. اما آنچه برای ما مهم است این است که دلها به هم نزدیک شود و باز هم به آن لحظات و زمانهایی که همه در کنار همدیگر سربلندی ایران، پیروزی انقلاب اسلامی و حاکمیت ارزش های الهی بر جامعه را می خواستیم، برگردیم، زیرا ملت واقعا در این راه فداکاری کرد.

خاتمی گفت: امیدواریم امسال که نظر رهبری معظم در خصوص حماسه سیاسی رخ داده و تحولاتی را شاهد بوده ایم و مردم نشان دادند که چه جهت گیری هایی دارند، به آرمانها نزدیک تر شده و زمینه ای فراهم شود که دلها به هم نزدیک شود و باز هم با رفع کدورتها و نگاه به آینده همه در خدمت چیزی قرار بگیریم که برای آن انقلاب انجام شد و امام آنها را می خواستند. وی در پایان افزود: امیدوارم خداوند همه ما را موفق بدارد تا در مسیری که مورد رضایت اوست حرکت کنیم و واقعا در راهپیمایی روز 22 بهمن همانطور که مردم در تمام سالها دلبستگی خود به اصل انقلاب را نشان داده اند، به آن اهتمام بورزند و امسال هم ان شاء الله شاهد حضور پرشکوه مردم باشیم و دلهایمان متوجه آینده ای که بهتر از امروز است بشود و همه در کنار هم بتوانیم این مسیر را طی کنیم.

تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 20 بهمن 1392
نویسنده:
مرجع: پايگاه اطلاع رساني و خبري جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_35799.aspx