صفحه نخست | اخبار و رویدادها
با حضور یادگار امام در کتابخانه ملی؛ مراسم رونمایی از دو کتاب درباره خاندان امام خمینی برگزار شد

مراسم رونمایی از دو کتاب «خاندان امام خمینی(ره)» و «خاندان امام خمینی (ره) به روایت اسناد» در قالب همایشی با عنوان بازشناسی اندیشه فرهنگی حضرت امام خمینی (ره) ظهر امروز شنبه با حضور یادگار امام در کتابخانه ملی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی ظهر امروز شنبه، پس از بازدید از بخش های مختلف کتابخانه ملی، از جمله نمایشگاه کتاب های خطی و نادر و آرشیو روزنامه های قدیمی، از دو کتاب «خاندان امام خمینی(ره)» و «خاندان امام خمینی(ره)» نوشته محمد جواد مرادی نیا رونمایی کرد.

در مراسم رونمایی از این دو کتاب که بررسی ارتباطات اعضا و شخصیت های تأثیرگذار خاندان امام خمینی با ایشان از مهم ترین اهداف تألیف آنها بوده است، سید رضا صالحی امیری، رئیس کتابخانه ملی؛ سید محمود دعایی؛ مدیر مسئول روزنامه اطلاعات؛ محمد علی انصاری؛ مهندس مقیمی، استاندار خمین؛ سید مهدی ساداتی، فرماندار خمین، حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی و دکتر ناصر مهدوی  نیز حضور داشتند.

همچنین یادگار گرامی امام راحل از بخش های مختلف کتابخانه ملی بازدید نموده و در جریان فعالیت های این مرکز بزرگ فرهنگی-علمی قرار گرفت. حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی دفتر یادبود کتابخانه ملی را نیز امضا کرده و متن زیر را در این دفتر قلمی نمود:

بسمه تعالی

امروز 31 خرداد 93، توفیق شد تا با حضور در کتابخانه ملی ایران از این مجموعه ارزشمند که بی تردید مایه افتخار جمهوری اسلامی ایران است بازدید نماییم. تلاش های روسای سابق این کتابخانه تا به امروز بسیار ستودنی است و همت برادرمان جناب آقای دکتر صالحی امیری نیز به نوبه خود ارزشمند و قابل تقدیر است. امید است مورد رضای خدای سبحان قرار گیرد.

سید حسن خمینی 93/03/31

لینک فیلم مراسم: http://jamaran.ir/fa/VideoNews-id_45590.aspx

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 31 خرداد 1393
نویسنده:
مرجع: پايگاه اطلاع رساني و خبري جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_45550.aspx