صفحه نخست | اخبار و رویدادها
حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در پیامی به مراسم بزرگداشت امام خمینى (س) در انگلستان: در مقابل اندیشه دروغین تکفیر و خشونت افراطیون، فریادگر نگاه عقلانی امام خمینی به شریعت باشید

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در پیامی به شرکت کنندگان در مراسم بزرگداشت امام خمینی(س) در انگلستان، اندیشه دروغین تکفیر و رفتارهای زشت و خشونت گرایانه افراطیون را تهدیدی برای جهان اسلام دانست و با ابراز نگرانی از پنهان شدن این اندیشه در پشت نام مبارک نبی رحمت؛  تأکید کرد: این اندیشه با کوبیدن بر طبل جهل و خشونت بیش از هر زمان دیگرى پیام اسلام را منحرف کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، یادگار امام سعادت مسلمانان را در گرو رویکرد امام خمینی در وحدت کلمه و دورى از جهالت و خرافه و نگاه عقلانى به شریعت اسلامى و در یک کلام اسلام ناب محمدى دانست و خواستار آن شد تا نشست هایی از این دست پژواک ندای الهی امام خمینی در نگاه عقلانی به شریعت اسلامی باشند. به گزارش جماران متن کامل پیام یادگار امام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادران وخواهران عزیز ، شرکت کنندگان در مراسم بزرگداشت امام خمینى (س) در انگلستان

سلام علیکم

براى من فرصت و موهبت بزرگى است که هر ساله با شما در تجلیل از امام بزرگوارمان شریک مى شوم و از راه دور و از ام القرى تمدن اسلامى آرزوى تعالى و سعادت بیشتر براى جامعه ى انسانى و سرافرازى افزونتر براى یکایک مسلمین مى نمایم. امروزه جهان اسلام با خطر اندیشه ى دروغین تکفیر و رفتار زشت افراطیون مواجه است. اندیشه و رفتارى که متأسفانه خویشتن را در پشت نام مبارک نبى رحمت پنهان داشته است و با کوبیدن بر طبل جهل و خشونت بیش از هر زمان دیگرى پیام اسلام را منحرف کرده است و در چنین شرایطى نشست هایى از این دست باید فریادگر بیدارى اسلام حقیقى در گوش دیگران باشد . امروز باز هم بانگ امام بزرگوار ما از پس سالها به گوش مى رسد که سعادت مسلمانان جز با اتکا به خدا و وحدت کلمه و دورى از جهالت و خرافه و نگاه عقلانى به شریعت اسلامى و در یک کلام جز با اسلام ناب محمدى حاصل نخواهد شد. بر ماست که پژواک آن نداى الهى باشیم و در هر نقطه ى جهان در اعتلاى اسلام حقیقى بکوشیم. در پایان لازم است از یکایک شما تشکر کرده و بخصوص توفیق مضاعف برادرم جناب حجة الاسلام آقاى عباس میرزا را مسئلت نمایم.

قم، ٢٩ خرداد ١٣٩٣

برادرتان سید حسن خمینى

تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 1 تیر 1393
نویسنده:
مرجع: پايگاه اطلاع رساني و خبري جماران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_45658.aspx