صفحه نخست | اخبار و رویدادها
با حضور در مرقد امام خمینی (س)؛ مسئولان عالی قضایی با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، همزمان با هفته قوه قضاییه، رییس قوه قضاییه و دیگر مسئولان عالی قضایی با حضور در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند. در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام (س) و حجت الاسلام و المسلمین محمد علی انصاری مسئولان عالی قضایی را همراهی می کردند.

در این مراسم  حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضاییه ، آیت الله احمد محسنی گرکانی رئیس دیوان عالی کشور، آیت الله محمد جعفر منتظری رئیس دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام هادی صادق معاون فرهنگی قوه قضاییه، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور، احمد شجاعی رئیس سازمان قانون پزشکی کشور و احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این دیدار، آیت الله آملی لاریجانی را همراهی می کردند.

آیت‌الله آملی لاریجانی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه مدیران عالی دستگاه قضایی انسان‌هایی متدین، شریف و علاقه‌مند به کار هستند، گفت: دیروز در محضر مقام معظم رهبری گزارشی در این راستا ارائه کردم که واقعا این افراد با تمام وجود مشغول کار هستند تا مشکلات را برطرف کنند. وی صحبت‌های رییس‌جمهور و رییس مجلس شورای اسلامی را در همایش قوه قضاییه همدلانه دانست، ادامه داد: دیروز مسئولان عالی قوه قضاییه به محضر مقام معظم رهبری شرف‌یاب شدند و فرمایشات ایشان موثر و راهگشا بود. همچنین سخنان مقام معظم رهبری روح جدیدی در مدیران دمید، اما برای رفع مشکلات همدلی  نیاز است.

رییس قوه قضاییه افزود: مشکلات وجود دارد اما نهادها و دستگاه‌های دیگر نیز باید برای برطرف شدن مشکلات کمک کنند. ما نیز تلاش‌های خود را در این راستا انجام می‌دهیم و امیدواریم نتیجه این تلاش‌ها همراه با اخلاص باشد و خروجی بسیار خوبی برای کشور داشته باشد. آملی لاریجانی گفت: در هفته قوه قضاییه برنامه‌های خوبی داریم و ما صدای مردم را می‌شنویم و اینگونه نیست که به حرف‌های آنان بی‌اعتنا باشیم. ما از مشکلات اطلاع داریم و امیدواریم که خدا به ما کمک کند. وی با بیان اینکه همایش سالانه‌ای که با حضور قضات و روسای سه‌گانه برگزار شد جلسه خوبی بود، ادامه داد: همچنین جلسه‌ای که امسال در محضر معظم رهبری بود به نحو ویژه‌ای برگزار شد و همین‌جا، جا دارد از الطاف ایشان تشکر کنم؛ چرا که وقت قابل توجهی را اختصاص دادند.

رییس قوه قضاییه در ادامه، گفت: این هفته یک ظرفیت بسیار خوبی برای ارزیابی اقداماتی است که در قوه قضاییه انجام شده است؛ زیرا هم زمان بررسی کارهای مثبتی است که انجام شده و اگر هم نواقص و کاستی وجود دارد مورد بررسی قرار گیرد. آملی لاریجانی با بیان اینکه این صحبت‌های ما شبیه خطبه شقشقیه است، تصریح کرد: در سراسر کشور برنامه‌های بسیار متعددی برای گزارش‌دهی از کارهایی که در قوه قضاییه انجام می‌شود برگزار می‌گردد و از مردم استدعا می‌کنیم که به برخی از مباحث حقوقی و کیفری توجه کنند تا از مشکلات دستگاه قضایی کاسته شود. همچنین توقع ما از همه دستگاه‌ها و نهادها این است که به دستگاه قضایی کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته ما از صداوسیما گله داریم زیرا برخی از برنامه‌های صداوسیما صددرصد تخریبی بود. برنامه‌های یکجانبه و محاکمه قوه قضاییه بدون حضور طرفین که بعضا عناوین مجرمانه دارد صحیح نیست. رییس قوه قضاییه تصریح کرد: درست نیست صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران حیات خلوت افراد خاصی شود. در همه دستگاه‌ها ممکن است مشکلات وجود داشته باشد اما قضاوت‌ها باید عادلانه باشد نه اینکه در برنامه‌ای مجری، تهیه‌کننده و مدیر شبکه دست به دست هم داده تا قوه‌ای را محاکمه کنند. آملی لاریجانی با اشاره به اقداماتی که در این دوره انجام شده است، گفت: اینکه شخصی در برنامه‌ای حاضر شود و بگوید بدون پارتی بازی در قوه قضاییه نمی‌شود کاری کرد صحیح نیست. چهارده میلیون پرونده در قوه قضاییه رسیدگی می‌شود و نباید قضات متدین را مایوس کرد. وی با اظهار تاسف برای رییس سازمان صداوسیما، گفت: برای رییس سازمان صداوسیما متاسفم که اینگونه عمل می‌شود؛ بنابراین باید برای رفع مشکلات همدلی صورت گیرد.

تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 2 تیر 1393
نویسنده:
مرجع: پايگاه اطلاع رساني و خبري جماران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_45712.aspx