صفحه نخست | اخبار و رویدادها
پیام حجت الاسلام والمسلمین حاج سید حسن خمینی به مراسم بزرگداشت مشفق کاشانی

مراسم بزرگداشت عباس کی منش مشهور به «مشفق کاشانی» عصر دوشنبه 21 مردادماه در تالار وحدت برگزار شد. به گزارش جماران حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی با صدور پیامی، ضمن تقدیر از برگزاری این مراسم، از جایگاه ادبی و فرهنگی مشفق کاشانی تجلیل نمود. متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدحسن خمینی به شرح زیر است:

بی گمان کمتر ملتی در جهان، صاحب گنجینه‌ای به عظمت و سرشاری تاریخ ادبیات ایران است. تعدد و عظمت چهره‌های درخشان در تاریخ هزار ساله ادبیات فارسی تا حدی است که گاه دیگران را به طمع دست‌اندازی و تبلیغ دروغین اختصاص داشتن نام برخی بزرگان این آب و خاک، به تاریخ و اقلیم خویش وا داشته است. بنابراین، حفظ، اعتلا و حراست از این میراث کهن،‌ وظیفه‌ای است حیاتی که پیش و بیش از همه، همت و پایمردی شاعران و ادیبان فرهیخته در همه نسل‌ها بویژه روزگار خطیر ما را می‌طلبد.

بسیار خرسندم که انجمن شاعران ایران در این مسیر درخشان، گام‌های ارزنده‌ای برداشته است. از جمله بزرگداشت استاد پیشکسوت شعر معاصر جناب آقای مشفق کاشانی که در طول عمر پربرکتشان منشاء آفرینش اشعار ناب و استوار، و نیز تربیت شاگردانی نامدار و فرهیخته بوده‌اند. استاد مشفق علاوه بر آن که در شعر فارسی، جانشین برازنده‌ای برای بزرگان سلف خویش به شمار می‌روند، از خصایص کم نظیری چون اصالت و بزرگ‌منشی و استغنای طبع، و تواضع و فروتنی در برابر همگان نیز برخوردارند.

همدلی و همراهی این پیر فرزانه با اراده و آرمان‌های ملت بزرگ ایران و همگامی با نهضت امام راحل و شهیدان والامقام انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، از دیگر جلوه‌های ستودنی این استاد مسلم شعر روزگار ماست. از درگاه خداوند، طول عمر با عزت، سلامت و شادی برای استاد مشفق کاشانی و توفیق یکایک عزیزان حاضر در مراسم را خواستارم.

سید حسن خمینی

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 25 مرداد 1393
نویسنده:
مرجع: پايگاه اطلاع رساني و خبري جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_52862.aspx