صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سیدحسن خمینی: اگر امام امروز بود انتظار داشت بیشتر خدمت کنیم/پیروان امام باید همچون یاران پیامبر استقامت را به ارث برده باشند

یادگار حضرت امام (ره) گفت: اگر امام (ره) امروز بودند، انتظار داشتند بیشتر خدمت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی جماران حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در مراسم تجدید میثاق مسوولان و کارکنان ادارات استان البرز با آرمان های امام خمینی (ره) که در اولین روز هفته دولت عصر امروز (شنبه) در مرقد مطهر امام برگزار شد، اظهار کرد: روایتی از پیامبر (ص) وجود دارد با این عنوان که «شیبتنی سورة هود» سوره هود مرا پیر کرد.

یادگار امام تأکید کرد: باید به بررسی این نکته پرداخت که سوره هود چیست که پیامبر این گونه از آن تعبیر می کند؛ چرا که  استقامت کردن برای پیامبر چیز سختی نبود. البته پیامبر خیلی سختی کشیده است. اگر دوره عزت پیامبر را می بینیم باید سختی هایی را که کشیده است را هم ببینیم. از دشنام هایی که شنیده تا آزار واذیت های مستقیمی که شده است. دو داماد پیامبر که پسران ابولهب بودند، دو دختر او را رها کردند و رفتند. موقع ایستادن ایشان به نماز، از بام خانه همسایه زباله می ریختند. وقتی در مسجدالحرام به سجده می رفتند، عده ای می آمدند و بر گردنش می نشستند.

یادگار امام (ره) ادامه داد: پیامبر به اندازه ای تحت فشار زمانه خود قرار داشتند که وقتی می خواستند از طائف وارد مکه شوند، این نگرانی وجود داشت که ایشان را به شهادت برسانند. در دوره محاصره سنگین شعب ابیطالب، کسی با آنها خرید و فروش و مراوده نمی کرد. وقتی کاروان های حج از شعب ابیطالب عبور می کردند، چندین نفر را اجیر کرده بودند که به پیامبر اجازه مراوده با کاروان ها را ندهد؛ تا آنجا که قبایل عرب جان ایشان را تهدید کردند که حضرت علی (ع) به اذن خدا منجی جان ایشان شد. وی با اشاره به اینکه تعبیر فَاسْتَقِمْ کَمَا أُمِرْتَ؛( همانطور که امر شدی، استقامت کن) در دو جای قرآن آمده است، گفت: یکی از آن ها در سوره هود است. فستقم کما امرت و من تاب معک " خودت استقامت کن و کسانی که همراه تو توبه کرده اند هم استقامت کنند.

سیدحسن خمینی ادامه داد: آنچه که پیامبر را پیر کرد، این بود که آیا پیروانش استقامت می کنند؟ عین این قضیه در انقلاب اسلامی هم صادق است. پیروان امام هم باید استقامت را به ارث برده باشند. وی افزود: اگر امروز امام بودند، انتظار داشتند که بیشتر خدمت کنیم. هر کسی در هر جایگاهی که قرار دارد، یک گام بیشتر بردارد. یک کار و یک تلاش و یک کوشش بیشتر در دوره مسوولیتی که می آید و می رود. باید قدر این دوره مسوولیت را دانست. سیدحسن خمینی در پایان افزود: مردم عزیز کشورمان و مردم شایسته منطقه البرز، شایسته خدمت هستند. مملکت ما منابع طبیعی و منابع انسانی را داراست. کشور ما شایسته عقب ماندگی در هیچ حوزه ای نیست.

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 1 شهریور 1393
نویسنده:
مرجع: پايگاه اطلاع رساني و خبري جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_53969.aspx