صفحه نخست | اخبار و رویدادها
رییس جمهور در مراسم تجدید میثاق اعضای هیات دولت با آرمان های امام خمینی(س): باید ببینیم اگر امروز امام حضور داشتند، چه می کردند و چه می فرمودند +گزارش تصویری و فیلم

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

رییس جمهوری در آستانه ایام الله دهه مبارک فجر با حضور در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و تجدید بیعت با آرمان های امام راحل تصریح کرد:دولت یازدهم به راه و مسیر امام بزرگوار در سایه رهنمودهای خلف صالحشان، مقام معظم رهبری ادامه داده و به وعده هایش به مردم، عمل می کند.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این آیین معنوی که اعضای هیات دولت نیز وی را همراهی می کردند، عید بزرگ دهه فجر و سرآغاز سی و هفتمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را به ملت بزرگ ایران و به بیت مکرم حضرت امام راحل تبریک گفت.

رییس جمهوری اظهارداشت:در آستانه دهه مبارک فجر و دوازدهم بهمن سالروز ورود امام(ره) به کشور هستیم و این روز برای مردم ایران بسیار مهم بود که هم محبوبشان به وطن باز می گردد و هم در برابر دشمنی که نمی خواست هرگز نام، کلام و خط امام در جامعه ما حاکم باشد، ملت ایران با قدرت توانست راه را برای ورود امام به کشور باز کند.

دکتر روحانی گفت: دوازدهم بهمن، دوازدهم فروردین را آفرید و نظام جمهوری اسلامی ایران را ثبات بخشید و به دنبال آن، دوازدهم آذر رسید که قانون اساسی از سوی ملت ایران از تصویب گذشت و راه و مسیر آینده برای ملت و کشور باز شد.

رییس جمهوری افزود: دشمن درصدد بود با زندانی کردن امام، با حصر امام و در دورانی با تبعید حدود ۱۵ ساله ایشان،اجازه ندهد نهضت اسلامی به پیروزی برسد.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: در دوره ای دشمن می خواست با تبعید، امام را از تضعیف کند اما آن تبعید و هجرت، تبدیل به قدرت شد و حضرت امام (ره) به حق امام مردم و امام همه انقلابیون و مسلمانان شدند و مسیر هدایت جامعه را در دست گرفتند.

رییس جمهوری با بیان اینکه امام مسیر هدایت نهضت اسلامی و جامعه را در سایه اجتهاد پویا توانستند به پیروزی برسانند گفت: اجتهاد امام ، اجتهادی مستمر، پویا و دائمی است و با این اجتهاد است که انقلاب ما همیشه زنده و نو خواهد بود.

دکتر روحانی گفت: امام شخصیتی بود که در سایه اجتهادش برای همگان روشن ساخت که رای مردم مشروعیت دارد و باید به حقوق مردم احترام گذاشت و زنان حق حضور و حق رای دارند.

رییس جمهوری با بیان اینکه امام راحل در سایه اجتهادشان مصلحت و قدرت دولت اسلامی را تبیین و ترسیم کردند، اظهار داشت: امام در سخت ترین شرایط امنیتی کشور، فرمان هشت ماده ای را صادر کردند و حقوق شهروندی و احترام به حقوق مردم را برای همه تبیین و روشن نمودند.

دکتر روحانی گفت: حضرت امام مجتهدی بودند که با خانه نشینی، گوشه گیری و عافیت طلبی همواره مخالف بودند و راهش هم با مفسدان و ظالمان هم با کسانی که مسیر تحجر و جمود را انتخاب کرده بودند ، فاصله داشت. امام راه و مسیر صحیح زندگی و راه اعتدال، پیشرفت و توسعه را به همگان آموختند.

رییس جمهوری اضافه کرد: امام در مقاطع مختلف در برابر استبداد و استکبار ایستادگی کرده و استکبار ستیزی و استقلال خواهی را به ما آموختند و شهامت آن را هم داشتند، در روزی که ضرورت و لازم بود، راه صلح را برگزیند و مسیر توسعه کشور را در مسیر، ثبات و امنیت ادامه دهند.

دکتر روحانی گفت: حضرت امام (ره) همان شخصیتی بود که روزی که لازم شد بحث زمان و مکان در اجتهاد را مطرح کرد، اجتهاد امام، اجتهاد اصلاح طلبی اصولگرایانه و تحول خواهی سنت گرایانه و اجتهاد انقلاب دولت ساز بود و روزی که لازم بود با این اجتهاد انقلاب کرد و پس از آن با همان اجتهاد، نظام اسلامی را استقرار بخشید و با همان اجتهاد، راه تحول و توسعه جامعه را پیش پای ما گذاشتند.

رییس جمهوری اظهار داشت: امروز آنچه مهم است و باید همواره به یاد داشته باشیم آن است که مسیری را که امام به ما یاد داده اند،ادامه دهیم و باید توجه داشت که آثار امام به کلام و کلمات امام محدود نمی شود و نباید مصداق ها را اصل قرار داد بلکه باید ملاک ها را اصل قرار دهیم و ببینیم اگر امروز امام پیش ما حضور داشتند، چه می کردند و به ما چه می فرمودند.

دکتر روحانی تصریح کرد: همواره باید خود را در محضر امام راحل ببینیم و راه اجتهاد امام را با ملاک هایی که در اختیارمان گذاشتند، ادامه دهیم و نباید خودمان را همانند متحجرین در برخی کلمات بی روح محصور کنیم بلکه باید هدف ، مسیر و خط واقعی امام را بشناسیم و همان راه را ادامه دهیم.

رییس جمهوری در ادامه اهمیت و ضرورت حضور با نشاط مردم در ایام دهه فجر و مخصوصاً ۲۲ بهمن را مورد تاکید قرار داد و گفت: از همه مردم می خواهم در تمام ایام دهه فجر با نشاط و پرشور باشند. چرا که دهه فجر همواره دهه تحول، پیشرفت و پیروزی برای ملت ایران بوده است مخصوصا روز ۲۲ بهمن همه مردم به خیابان ها بیایند هر کس با هر طرز تفکری که دارد و به هر جناحی که تعلق دارد و از هر قوم و فرهنگی است بداند که انقلاب اسلامی از آن همه ملت ایران است و ۲۲ بهمن روز جشن ملی تمام ایرانیان می باشد.

دکتر روحانی تصریح کرد: ۲۲ بهمن امسال مردم با حضور پرشور تر خود نسبت به سالهای گذشته به صحنه بیایند تا قدرتمان را به رخ جهانیان بکشانیم.

 

برای مشاهده فیلم مراسم تجدید میثاق اعضای هیات دولت با آرمان های امام خمینی(س) روی تصویر زیر کلیک نمائید.

 

در ادامه گزارش تصویری این مراسم مشاهده می‌گردد.


 

 

گزارش تصویری حاشیه های دیدار هیأت دولت با یادگار امام


تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 13 بهمن 1393
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_72753.aspx