صفحه نخست | اخبار و رویدادها
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم تجدید میثاق رئیس جمهور و اعضای هیات دولت با آرمان های امام خمینی (س): جامعه انتظار حل مشکلاتش را دارد

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار امام گفت: جامعه ما انتظار حل مشکلاتش را دارد و همه ما انتظار تحقق این را داریم و این ناشی از تجربیات دوستان دولت است.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم تجدید میثاق رئیس جمهور و اعضای هیات دولت با آرمان های رهبر کبیر انقلاب اسلامی در حرم امام(س) اظهار داشت: تعبیر "امام" اولین بار در تاریخ سیاسی ایران توسط خود آقای دکتر روحانی به کار برده شد و این افتخار پیش از دولت تدبیر و امید برای رئیس جمهور بوده و به عنوان یک نقطه و آرمان امیدبخش برای ملت ما باقی می‌ماند.

وی همچنین در خصوص شخصیت امام راحل یادآور شد: مرحوم شهید مطهری در همین روزها از پاریس به ایران بازگشتند و در پاسخ به سوالی در خصوص امام گفتند که من در امام چهار ایمان دیدم؛ ایمان به خدا، ایمان به امت و مردم، ایمان به هدف و ایمان به راه و اگر کسی چهار ایمان مذکور را با خودش دارد، حتما پیروز است.

یادگار امام گفت: انتظار ما از همه مسئولین در همه دوره‌ها به ویژه در این دوره که شاگردان امام بر مسند کار هستند، به کار بستن این چهار ایمان در دولت اسلامی است چه ایمان به خدا، به عنوان رمز پیروزی؛ ایمان به مردم به عنوان بزرگ‌ترین پشتیبان نظام، هدف و راه است.

سید حسن خمینی تصریح کرد: همه انتظار داریم در وجود این دولت و در تدابیر آن این چهار ایمان را به وضوح ببینیم و خوشحالیم که نتیجه این چهار ایمان شجاعتی پسندیده و همراه با تدبیر در دولت و در مجموعه جکومت اسلامی مان است.  امیدواریم این چهار ایمان لحظه‌ای در دولت و رئیس جمهور متزلزل نشود و پیشاپیش با ایشان در این امید شریک شویم که روزهای خوب و پر آوازه‌ای داشته باشیم.

یادگار امام در پایان ایام دهه فجر را به مردم، مقام معظم رهبری و دولت تبریک گفت.

تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 13 بهمن 1393
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_72751.aspx