صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی در دانشگاه امام خمینی کراچی: یکی از اهداف نهضت امام، بیدار کردن روح و جان ملتها بود /اسلام ناب با خشونت همراه نیست

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

همزمان با دهه فجر و سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، یادگار امام در مراسم گرامیداشت این ایام در دانشگاه امام خمینی(س) شهر کراچی شرکت کرد.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در این مراسم با اشاره به اهداف انقلاب اسلامى اظهار داشت: پیام انقلاب امام را نمی توان تنها به آرمانهای ملت ایران منحصر کرد،  چرا که عمق انقلاب اسلامی را به طور کامل نشان نمی دهد.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف نهضت امام خمینی بیدار کردن روح و جان ملتهای مسلمان بوده است، افزود: یکی از سؤالات مهمی که در سال‌های قبل از انقلاب برای مسلمانان مطرح بود و جوامع اسلامی به آن می اندیشیدند این بود که چرا کشورهای اسلامی از نظر فرهنگی و اقتصادی از بسیاری از جوامع دیگر عقب افتاده تر هستند؟ چرا مشکلات فرهنگی و اقتصادی فراوان در کشورهای اسلامی نه تنها حل نمی شود بلکه روز به روز افزایش پیدا می کند؟

وی با اشاره به نظر اندیشمندان شبه قاره چون اقبال لاهوری و نحوه ی اعتراض ایشان نسبت به مشکلات جاری در جوامع اسلامی افزود: دغدغه پسرفت فرهنگی و اقتصادی در میان همه اندیشمندان آن دوره به وضوح قابل بررسی و پیگیری تاریخی است.

یادگار امام همچنین ضمن تسلیت شهادت جمعى از شیعیان پاکستان در شهر کراچى در روز هاى اخیر ادامه داد: یکی از اهداف امام حرکت در جهت بیدار کردن روح و جان ملت‌های اسلامی از جمله ملت ایران است و از این منظر است که امام به دغدغه های مشترک همه جوامع اسلامی از جمله مسأله اسراییل اشاره می فرمودند و همیشه بر بیداری ملت ها توجه می دادند.

سید حسن خمینی در ادامه سخنان خود با تشکر از تلاش ها و خدمات حجت الاسلام والمسلمین سید سراج الدین موسوی در تأسیس دانشگاه امام خمینی(س) در کراچی گفت: دانشگاه از این منظر که دانش و بینش انسانها را افزایش می دهد، قطعا به مرور زمان موجب استقلال فرهنگی و اقتصادی کشورهای اسلامی خواهد شد.

وی در بخش دیگر سخنان خود به وظیفه ی علاقه مندان به مکتب امام در کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: مهمترین وظیفه پیروان امام در کشورهای اسلامی در روزگار کنونی تلاش و جهاد برای اثبات فرق میان اسلام ناب محمدی(ٌٌٌٌص) و اسلام متحجران و خشونت طلبان است. امروز اگر بتوانیم به ملت ها بفهمانیم که انقلاب امام در جهت احیای ارزش های انسانی و اسلامی بوده است و اسلام ناب به هیچ وجه با این خشونت ها همراه نبوده و نیست، بزرگترین خدمت را به مکتب و مذهب انجام داده ایم.

در این جلسه همچنین از دانشجویان دانشگاه امام خمینی(س) کراچی تقدیر و  نماز مغرب و عشاء نیز به امامت یادگار امام برگزار شد.

دیدار با مسئولین سفارت خانه جمهوری اسلامی ایران، مسئولین و مدرسین مدارس علوم دینی شیعیان  و بازدید از نمایشگاه دانشگاه کراچی از دیگر برنامه های یادگار امام در سفر پاکستان بود.

در این سفر حجج اسلام سید علی خمینی و مرتضی اشراقى، یادگار امام را همراهی می کردند.

دانشگاه امام خمینی(س) کراچى در دو بخش خواهران و برادران به همت حجت الاسلام و المسلمین سید سراج الدین موسوى و زیر نظر یادگار گرامی امام اداره مى شود که اکنون دانش آموختگان آن در شهرهاى پاکستان و برخى کشور هاى دیگر به تبلیغ مکتب تشیع مشغولند. 

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 18 بهمن 1393
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_73749.aspx