صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی در مراسم تحویل سال نو در حرم امام: انتظار فرج را در نوروز می کشیم/ کینه ها را از دلهایمان دور کنیم + گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار امام گفت: ما انتظار فرج را در نوروز می کشیم.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم تحویل سال 1394 هجری شمسی در حرم مطهر امام خمینی با اشاره به یکی از روایات در خصوص روز نوروز اظهار داشت: امام صادق(ع) به یکی از اصحاب خویش می فرمایند که «در روز نوروز خداوند از بندگان پیمان گرفت که او را عبادت کنند و بر او شریکی قرار ندهند« و «به رسل و حججش و به ائمه علیهم السلام ایمان آورند». ایشان همچنین در این روایت نقل می کنند که «نوروز روزی است که در آن رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم امیرالمؤمنین را بر شانه هایش گذاشت تا بتهای قریش را از بالای بیت الحرام سنگ زند و بشکند و همینطور درباره ابراهیم علیه السلام اینگونه بوده است» که این امر هشداری به ماست که نوروز روز بت شکنی است و باید بت های درونی را شکست.

وی با اشاره به برخی دیگر از مناسبت های برشمرده شده در نوروز توسط حضرت صادق(ع) از جمله جنگ نهروان، افزود: بر اساس این فرمایش، نوروز روزی است که در آن امام زمان(عج) ظاهر می شود و در آن روز پیروزی ها بدست می آید و لذا ما انتظار فرج را در نوروز می کشیم.

یادگار امام با نقل این جمله از امام ششم(ع) که نوروز از ایام ما و ایام شیعه ماست که عجم آن را حفظ کرده در حالی که شما(عرب ها) آن را ضایع کردید، گفت: امسال به خاطر تقارن ایام فاطمیه و نوروز انتظار فرج را امروز بیشتر باید داشته باشیم و دلهایمان را در این روز بیشتر به هم نزدیک کرده و کینه ها را بیشتر از دلهایمان دور کنیم. سعی کنیم با یاد خدا این سال را شروع کنیم و آن را با یاد پیامبر(ص)، دخت گرامی اش و ائمه منور کنیم، دلهایمان را به نور ایمان بیاراییم و این روز را که روز شیعیان امیرالمؤمنین(ع) و صادق(ع) است بر خود مبارک قرار دهیم.

سید حسن خمینی با اشاره به دعای مخصوص تحویل سال اظهار داشت: این دعا زمینه خوب شدن ما را به ما القاء می کند و می گوید خوب بودن به پاک شدن دلها، مصفا شدن جان روح و دنیا را جور دیگر دیدن است.

در این مراسم که به سنت هر ساله با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد شماری از روحانیون و شخصیت های سیاسی از جمله آیت الله موسوی بجنوردی، آیت الله سید محمد هاشمی، حجج اسلام سید سراج الدین موسوی، قدرت الله علیخانی، محمدعلی انصاری و دکتر حمید انصاری حضور داشتند.


در ادامه بخشی از تصاویر مراسم تحویل سال نو در حرم مطهر حضرت امام(ره) مشاهده می‌گردد.

(برای مشاهده تصاویر بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید)


تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 4 فروردین 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n78910/