صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی: اگر قصد سفر داشتم با تهدید آن را به هم نمی زدم/ ضعف برخورد وزارت کشور در حادثه شیراز جریانات دیگر را جری کرده است

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار امام تأکید کرد: مردم و دوستداران امام جریانات افراطی کم عدد را سر جای خود می نشانند.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی عصر امروز - چهارشنبه 2 اردیبهشت - با حضور در محل پرتال امام خمینی، از بخش های مختلف سازمان پرتال بازدید کرد.

در این بازدید که حجت الاسلام و المسلمین مرتضی اشراقی، دکتر حمید انصاری قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) و جمعی از معاونین موسسه از جمله حجج اسلام مقدم، کمساری و پویا و آقایان غلامعلی اصغریان، مرادی و داستانی حضور داشتند؛ سردبیران، دبیران و خبرنگاران پرتال، جماران و جی پلاس گزارشی از فعالیت‌های خود را به یادگار امام ارائه کردند.

همچنین محمدعلی نادعلی زاده مدیر پرتال امام خمینی(س) گزارشی از عملکرد این رسانه ها در فضای مجازی را ارائه کرد.

سپس یادگار گرامی امام سخنانی را ایراد کرد و در پایان به چند سوال خبرنگاران جماران و جی پلاس پاسخ داد.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در پاسخ به سوالی در خصوص اطلاعیه منتسب به گروهی در استان گلستان که تهدید به ایجاد حادثه ای مشابه شیراز در صورت سفر وی به این استان کرده بود، اظهار داشت: نمی‌دانستم که این برنامه وجود دارد و قصد سفر هم نداشتم، اما اگر برنامه ی سفری بود، با چنین تهدیداتی سفرم را به هم نمی زدم و مطمئن هستم مردم و علاقه مندان امام به گونه ای هستند که این جریانات افراطی بسیار کم عدد را سر جای خود می نشانند.

وی با بیان اینکه به نظرم این امور را وزارت کشور باید پیگیری کند، افزود: ضعف برخورد وزارت کشور در حادثه شیراز مقداری جریانات دیگر را هم جری کرده است.

به گزارش جماران، در اطلاعیه منتسب به روابط عمومی انصار حزب الله استان گلستان طی اطلاعیه ای تهدید و ادعا شده است که در صورت سفر سید حسن خمینی و ناطق نوری به این استان برای سخنرانی در مراسم یادبود جانباختگان هواپیمای یاک 40، حادثه ای مشابه حادثه شیراز که در روز سخنرانی علی مطهری رخ داد، تکرار خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده بود: «انصار حزب‌الله گلستان تا روز یادواره تمامی حرکات را رصد می‌کند و به بانیان مراسم هشدار می‌دهد که همانند شعار دولت اعتدال در مسیر قانون و عدالت حرکت کنند و فضایی را فراهم نکنند تا حوادثی چون شیراز به وجود بیاید».

مشروح گزارش بازدید یادگار امام از پرتال امام خمینی(س) متعاقباً منتشر خواهد شد.

تاریخ و زمان انتشار: جمعه 4 اردیبهشت 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n82507/