صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی در جمع مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام: بزرگترین دِین ما زنده نگه داشتن نام امام توأم با مشکل گشایی و رفاه مردم است/زینتی که باید نام امام را در بر داشته باشد در ستاد اجرایی شاهدیم

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام تأکید کرد: بزرگترین دِین ما این است که نام امام را برای جامعه و نسل بعد، توام با آزادگی، رفاه و مشکل گشایی زنده نگه داریم.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی طی سخنانی در جمع مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت، با ارزشمند دانستن اقدامات این ستاد، اظهار داشت: آنچه به نام امام در جامعه ما فعالیت می کند، باید زینت امام باشد؛ همانگونه که از معصومین(ع) نقل شده است که «برای ما زینت باشید و مایه سرافکندگی نباشید» و از همین رو هر مجموعه ای که نام امام دارد و در رأس آن خود جمهوری اسلامی، باید زینت امام بوده و با عملکردی که نشان می دهد، باعث محبوبیت خود شود.

وی با امیدوار کننده خواندن گزارش رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، افزود: آن زینتی که باید نام امام را در بر داشته باشد در مجموعه ستاد اجرایی شاهدیم و امیدواریم که این مجموعه بُعد خدمت گزاری خود را در جامعه تقویت کند تا در هر نقطه دور این مرز و بوم که برویم، نام ستاد و بنیاد برکت را توأم با خدمت و کمک به محرومین ببینیم.

یادگار امام به حجم بالای سرمایه گذاری بنیاد برکت اشاره کرد و گفت: این حجم سرمایه باعث می شود هر جا نام ستاد اجرایی برده شود، به روح امام شادباش نثار شود و یک زینت برای امام باشد که این بعد کار خود را همواره باید تقویت کنید.

سید حسن خمینی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بر اینکه این ستاد رقیب بخش خصوصی نیست، ادامه داد: اینکه ستاد در جایی سرمایه گذاری می کند که کسی امکان حضور در آن را ندارد، یک م‍ژده و خبر خوش است.

وی گفت: این مجموعه و همه ما نسبت به امام دین بزرگی داریم و بزرگترین دین ما این است که نام امام را برای جامعه و نسل بعد، توام با آزادگی، رفاه و مشکل گشایی زنده نگه داریم که من این عزم را در مجموعه ستاد اجرایی دیدم و امیدوارم به کمال مطلوب خود برسد.

یادگار امام در سخنان خود همچنین با تشکر از خدمات بنیاد برکت به وی‍ژه در بخش درمان تشکر کرد و یادآور شد: ستاد اجرایی فرمان امام در آخرین ماههای عمر پر برکت امام شکل گرفت و ایشان آقایان عسکراولادی، کروبی و صانعی را برای تصدی آن ستاد انتخاب کردند. البته در ابتدا تصور نمی شد که مجموعه ای با این عظمت شکل بگیرد ، اما پرونده های بر زمین مانده ای وجود داشت که وضعیت آنها به عنوان یکی از شئون حکومتی باید مشخص می شد، اما در ادامه آن پرونده های دیگری به دستور کار ستاد اضافه شد.

وی همچنین به شوخى خطاب به دست اندرکاران این ستاد گفت: بعضى جاها مردم فکر مى کنند آنچه شما انجام مى دهید، چون نام امام را دارید، زیر نظر ما انجام مى شود و شکایتتان را به من مى کنند درحالی که من به آنها مى گویم اینها اگر از من چیزى نگیرند خوب است و این مجموعه ارتباطی به بیت امام ندارد.

یادگار امام پیش از سخنان خود، به مدت دو ساعت از خدمات و دستاوردهای اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و بنیاد برکت وابسته به این ستاد بازدید کرد و مسئولان مربوطه توضیحات لازم را در خصوص خدمات بهداشتی و درمانی، صنعتی، تولیدی و... به وی ارائه کردند.

همچنین در این مراسم که آیت الله سید محمد موسوی بجنوردی، آقای محمدعلی انصاری و جمعی از مدیران موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی نیز حضور داشتند، دکتر مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گزارشی را از روند اقدامات این ستاد ارائه کرد و با تأکید بر اینکه در آمدها و هزینه های ستاد شفاف و روشن است، اظهار داشت: با تدبیر و درایت همکاران، درآمدها در مناطق محروم برای مستضعفان هزینه می شود و در این راستا در سال گذشته به 27 هزار بیمار صعب العلاج کمک دارویی انجام شد و ساخت ده بیمارستان نیز در مناطق محروم با هزار تختخواب به تمام رسید؛ همچنین یک بیمارستان هشتصد تختخوابی با پیشرفته ترین امکانات در حال ساخت است.

وی افزود: در ستاد حتی یک فعالیت که مالیات آن پرداخته نشود، وجود ندارد و از حقوق کارمندان و کارگران گرفته تا مدارسی که احداث می شود، مالیات آن پرداخت می شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه فعالیت های ما در جهت مصالح نظام است، تأکید کرد: در انتخاب شرکای کاری، اولویت با مواردی است که اولویت و ضرورت و خلاء  کشور است و به هیچ وجه نمی خواهیم با مردم رقابت کنیم و هر جا  کار ما به نقطه ای رسد که می توانیم به مردم واگذار کنیم، این کار را انجام می دهیم. همچنین در بخش هایی که دولت به دلیل مسائل استراتژیک نمی تواند ورود کند و مردم هم قادر نیستند، ما وارد می شویم.

در ادامه بخشی از تصاویر این بازدید مشاهده می‌گردد.

(برای مشاهده تصاویر بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید)

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 12 اردیبهشت 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n83418/