صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی در مراسم نکوداشت یار دیرین امام: دعایی روی اصول می ایستد اما پرخاشجو نیست +فیلم و تصاویر

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام با تجلیل از شخصیت حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعائی گفت:  آقای دعایی معتقد به تمام ارزش هایی است که برای آن ها انقلاب شکل گرفت؛ اما متاسفانه بسیاری از ما انقلابی بودن را با یک طرفه ماندن و ارزشگرایی را با تندخویی یکسان می بینیم.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی طی سخنانی در مراسم نکوداشت حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعایی که با حضور جمع کثیری از شخصیت های سیاسی، حوزوی، فرهنگی، علمی و هنری در محل کتابخانه ملی برگزار شد، اظهار داشت: در خصوص موسیقی متن فیلم تعبیری وجود دارد که بر اساس آن بهترین نوع موسیقی آن است که شنیده نشود اما در طول فیلم، مخاطب آن را احساس کرده است و من نیز به صحت این تعبیر معتقدم؛ موسیقی خوب آن موسیقی است که شنیده نشود اما حضور داشته باشد و احساس و ادارک شود. تفاوت خوبی های جناب آقای دعایی نیز با سایرین در این نکته است که خوبی های او هیچ وقت شنیده نشد، اما احساس شد.

وی افزود: همه افراد نام این بزرگوار را به عنوان یک نقطه توأم با صفا، بلندی و رافت و در یک کلام خوبی به یاد می آورند اما هیچ کدام از ما هیچ جا این موسیقی را نشنیده اند.

یادگار امام یادآور شد: آقای دعایی یک انقلابی است که روزی به این قطار پیوسته که توأم شدن با این مسیر مشکلاتی را داشته است؛ سال هایی که او هر روز از نجف به بغداد می رفت و برمی گشت تا مشخص نشود سخنگوی رادیو صدای روحانیت مبارز چه کسی است. دعایی بیش از هر کسی انقلابی بود اما انقلاب سکان و پلکان شخصی او نشده است، در حالی که بی تردید هر کس جای دعایی با این سابقه بود ادعاهای فراوانی داشت اما دعایی بی ادعا زندگی کرده است.

سید حسن خمینی سپس به نقل خاطره‌ای در خصوص چگونگی مجاب کردن حجت الاسلام والمسلمین دعایی برای برگزاری این مجلس پرداخت و گفت: دوستی کرمانی دارم که در شب جمعه آخر سال در حرم امام به من گفت میخواهیم مجلسی برای نکوداشت آقای دعایی برگزار کنیم، اما لطفاً ایشان نداند زیرا چنین مجلسی را قبول نمی کند که به او پاسخ دادم من مهره ماری دارم که او (دعایی) حتما قبول می کند و آن ارثی است که من از نام امام دارم. اما آقای دعایی با این وجود چندین و چند بار می خواستند که بنده را مجاب کنند این جلسه شکل نگیرد و در ابتدای همین جلسه به من گفت من اینجا که نشستم دارم از خجالت آب می شوم که من هم به شوخی به ایشان گفتم یک بار هم شما آب شو!

وی با بیان این که دعایی انقلابی است اما انقلاب را پلکان ترقی شخصی نکرده است، افزود: او چوب خورده اما آن را تبدیل به کینه نکرده است؛ از کسانی که بدی دیده بغض پیدا نکرده است و متواضع است اما تواضع او رنگ انظلام (ظلم پذیری) ندارد؛ دعایی روی اصول می ایستد اما پرخاشجو نیست و اصولگرایی او توام با پرخاش و کینه نبوده است. او مواضع خود را دارد و روزنامه او تنها روزنامه ای است که عکس و خبر جناب آقای خاتمی را چاپ می کند( تشویق ممتد حضار)؛ وی نسبت به أصول و ارزش های انقلاب و قواعد آن پایبند و به شدت دلباخته است.

یادگار امام ادامه داد: آقای دعایی معتقد به تمام ارزش هایی است که برای آن ها انقلاب شکل گرفت؛ اما متاسفانه بسیاری از ما انقلابی بودن را با یک طرفه ماندن و ارزشگرایی را با تندخویی یکسان می بینیم. در حالی که مخالفین ما یا عقایدی برای خود دارند تا نهایتاً اشتباه می ‌کنند، ولی به چه حقی نسبت به کسانی که با ما همدل و همراه نیستند محبت نداشته باشیم؟!

وی با اشاره به سخن یکی از حضار در جلسه مبنی بر این که دعایی هیچگاه تندخو نبوده است، گفت: آقای دعایی که ما از روز اول او را با همین نام خطاب قرار داده ایم بعضا تندخو هم بوده است، اما در مسیری که انتخاب می کند برای محبت بیش از تندخویی ارزش قائل است.

یادگار امام در پایان شخصاً از دعایی برای ایراد سخن دعوت کرد.

برای مشاهده فیلم مراسم روی تصویر زیر کلیک نمائید.

 


در ادامه بخشی از تصاویر این مراسم مشاهده می‌گردد.

(برای مشاهده تصاویر بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید)تاریخ و زمان انتشار: شنبه 19 اردیبهشت 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n84042/