صفحه نخست | اخبار و رویدادها
در مراسم تجدید میثاق پرسنل وزارت ارتباطات در حسینیه جماران؛ یادگار امام:هرچه مهر و عطوفت را گسترش دهیم و کینه ها را برداریم تحقق اهداف انقلاب میسر تر می شود +گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار امام تأکید کرد: هرچه مهر و عطوفت را گسترش دهیم، کینه ها را از دل ها برداریم و زبان نرم کنیم تحقق اهداف انقلاب میسر تر می شود.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (س)، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در سخنانی در جمع مراسم تجدیدی میثاق مسولان و کارکنان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در محل حسینیه جماران انجام شد، با بیان اینکه تمایز بین اشیاء و پدیده ها را می توان از چندین راه شناخت، اظهار داشت: یکی از روش های شناخت پدیده ها این است که ماهیت آنها  را بررسی کنیم و راه دیگر آن است که به علل آنها بپردازیم. زیرا علل متمایز، معلول های متمایزی پدید می آورند.

وی با بیان اینکه مقایسه آثار اشیاء و پدیده ها با هم از دیگر راه های تمایز آنها با هم است، افزود: این راه راحترین و قابل فهم ترین روش است و یکی از راه های درک تمایز تحولات سیاسی اجتماعی که در قالب انقلابها و جنبش ها رخ می دهد این است که آنها را از روی آثارشان بشناسیم. انقلاب اسلامی ایران از این جهت قابل تمایز با تمام حرکاتی است که تا کنون به نام دین شکل گرفته است. انقلاب ما منادی وحدت لطف و انسجام جامعه اسلامی بود اما حرکتهای سلفی گری امروز، حرکتهای دیگری هستند که آثار متفاوتی دارند.

وی ادامه داد: در حالی که وحدت مسلمانان یکی از شعارهای اساسی انقلاب ما بوده است، اما امروز جریان تکفیری هر وحدتی را تبدیل به چند پارگی می کند. از آثار انقلاب اسلامی ایران مهربان شدن دلهای مردم نسبت به یکدیگر در روزهای اول بود و تمایز آن از اسلام سلفی را اگر فقط در این نکته خلاصه کنیم که یکی از آنها انسان را به دنیا و آخرت بهتر فرا می خواند و دیگری همه چیر را می خواهد دگرگون کند و مذهب و انسانیت نمی شناسد و حتی برده داری را احیاء می کند کافی است تا به تمایز میان این دو دیدگاه پی ببریم و بفهمیم نسبتی میان ما و این جریان باطل وجود ندارد.

یادگار امام یادآور شد: ما مبلغ دین رحمانی بوده ایم، اما دیدگاه مقابل مبیّن انواع خشونت است، ما مبیّن زندگی همه انسانها زیر پرچم توحید بوده ایم و هستیم و قرار بود اسیرمان محترم باشد نه اینکه به شیوه برخی گروه های امروزی در شعل آتش بسوزد؛ ما پیرو امیرالمونینی هستیم که می فرمود که اگر خلخال از پای زن یهودی بیافتد و مسلمانی از غصه آن دق کند رواست.

وی با بیان اینکه آن مصلحی که خواهد آمد از جنس اسلام های قلابی که امروز ترویج می کنند نیست، گفت: آینده جهان با وجود مبارک حضرت صاحب الزمان(عج) آینده صلح، دوستی و پیوندهای مهربانی و آینده ی لطف و کرامت است که انقلاب ما به عنوان یک انقلاب غیر خشن تاریخ همین گونه بود. زیرا مردم اسلحه ای بدست نگرفتند و مبارزه مسلحانه اساسا هیچگاه مورد تائید امام نبود و ایشان آن را بعنوان ارکان انقلاب نپذیرفتند، زیرا هرحرکتی باید از متن جامعه بجوشد و دلها با آن همراه شود.

وی در همین زمینه یادآورشد: کسی نمی دانست در مقطع پیروزی انقلاب در مخابرات چه می گذرد اما کارمندان آن، بزرگترین شبکه انتشار صدای امام در کشور را ایجاد کرده بودند، زیرا وقتی دلهایشان با امام گره خورد برای ادامه کار نیاز به کمک و یا دستور کسی نداشتند و خودشان بلد بودن چه کار کنند؛ انقلاب ما با همین شاکله پیروز شد و با این شاکله تداوم پیدا خواهد کرد.

یادگار امام تاکید کرد: هرچه مهر و عطوفت را گسترش دهیم، کینه ها را از دل ها برداریم و زبان را لیّن(نرم)کنیم تحقق اهداف انقلاب میسر تر می شود. خداوند در قرآن حتی برای سخن گفتن با فرعون نیز توصیه کرده که موسی (ع) با او به نرمی سخن بگوید، اما ما بعضا با صدای بلند با یکدیگر صحبت می کنیم زیرا وقتی دلهایمان از هم دور می شود تصور می کنیم فاصله مکانی میان ما وجود دارد و لذا صدایمان را بلند می کنیم. درحالی که لزومی به این کار وجود ندارد و باید مهربانانه با هم سخن بگوییم.

وی با بیان اینکه شاکله انقلاب اسلامی از دل محبت و الفت همه اقشار مردم شکل گرفت، گفت: کار بزرگ امام این بود که اقشار پراکنده مردم را جمع کردند . وقتی عامه مردم با یکدیگر هماهنگ شدند طوفان به پا می کنند و جامعه ای که همه در آن کنار یکدیگر هستند می توانند جلوی همه چیز بایستند؛ همانگونه که امام روزی در همین حسینیه در مورد یک کودتای شکست خورده گفتند اگر هواپیماهای آنها اینجا را بمباران می کردند وقتی فرود می آمدند با مردم می خواستند چه کار کنند؛ این جمله نشان دهنده پیوند مردم و انقلاب بود.

پیش از سخنان یادگار امام دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنانی با اشاره به نقش کارکنان شرکت مخابرات در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: نظام ما همواره بر اساس اندیشه امام بوده است  و گرچه ممکن است کسی در نظر ما نباشد اما اندیشه نمی میرد و زایندگی دارد.

وی با اشاره به تاثیر نهضت اسلامی بر ملت های مسلمان گفت: اگر امروز در یک طرف مذاکرات هسته ای دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران نشسته اند و در طرف دیگر دیپلمات های شش قدرت جهانی نشسته اند به خاطر همین عزت است که انقلاب برای ما به ارمغان اورده است و وقتی توافق نهایی صورت گرفت و مردم در جریان جزئیات مذاکرات قرار گرفتند، خواهند دید که تمام حقوق ملت ایران محقق شده و تحریم ظالمانه برداشته خواهد شد.

 

در ادامه بخشی از تصاویر این دیدار مشاهده می‌گردد.

(برای مشاهده تصاویر بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید.)


تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 17 خرداد 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n87303/