صفحه نخست | اخبار و رویدادها
در مراسم بیست و ششمین سالروز بزرگداشت امام خمینی(س): سید حسن خمینی: ملت اجازه هیچگونه تعدی به این مملکت را نمی دهد/ رهبری تصمیم بگیرند مقابل دشمنان متحد می شویم +تصاویر

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام خمینی(س) گفت: روزی اگر تقدیر قرار گیرد و رهبر معظم انقلاب تصمیم بگیرند، اختلافات را در همه سطوح در کشور کنار خواهیم گذاشت و این اختلافات در همه سطوح برداشته می شود و در مقابل دشمنان این ملت یک کلام خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در مراسم بیست و ششمین سالگرد بزرگداشت امام که صبح امروز در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، اظهار کرد: ایران، سرزمین امام خمینی(س) است و همه دنیا ملت ایران را آزموده اند. اگر کسی چپ به این کشور نگاه کند، زیر سایه فرمانده کل قوا، ملت اجازه هیچگونه تعدی به این کشور نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته سالروز میلاد امام زمان (عج) بود و در کلام امام خمینی ویِژگی های مختلفی برای امام عصر مورد اشاره قرار گرفته است، افزود: امام خمینی (س) دو ویژگی بارز و منحصر به فرد را برای حضرت صاحب الزمان (عج) برشمرده اند که اولین ویژگی این است که می فرمایند در دوره حضرت صاحب عدالت بسط پیدا می کند.

سید حسن خمینی تصریج کرد: در دوره امام زمان(عج) عدالت توسعه کامل پیدا می کند؛ نکته ای که در این کلام نهفته بود این است که در دوره هیچ کدام از پیامبران این توفیق برای بسط عدالت پیدا نشد و دلیل آن هم، شرایط جامعه و فراهم نبودن اسباب لازم بود و شرایط آن زمان نیز چنین اجازه ای نمی دهد.

وی گفت: تنها در دوره امام زمان (عج) است که عدالت به معنای کامل توسعه پیدا می کند و این از ویژگی های منحصر به فرد آن امام بزرگوار است. تنها او است که می تواند عدالت را توسعه دهد، او بی نظیر دوران است؛ این تقدیر را دارد که بتواند جهان را آمیخته از عدل کند.

یادگار امام به کلام بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر توسعه عدل در زمان امام زمان (عج) اشاره کرد و گفت: عدل را ایشان در تعبیری که می فرمایند رفع انحراف است، یعنی انحراف از عرصه عدل بشر زدوده می شود.یعنی امام زمان (عج) انحراف را هم از فضای مادی می زداید و هم از جهات روحی برمی دارد؛ جامعه ای که هم دوش حضرت صاحب می شود، جامعه منحرف نیست.

سید حسن خمینی ادامه داد: این که در روایات داریم که حضور حضرت مهدی (عج) باعث می‌شود که علم تکامل یابد، منظور رفع انحرافاتی است که می‌تواند در عرصه تدبیر و استنتاج وجود داشته باشد.

وی دومین ویژگی حضرت ولی عصر (عج) در کلام امام خمینی(س) را زندگی برادروارانه در زمان ظهور آن حضرت دانست.

یادگار امام با بیان اینکه ویژگی دومی که در کلام امام(س) برای دوره صاحب العصر(عج) مورد اشاره قرار می‌گیرد زندگی "برادر وار" است، ادامه داد: در روایات داریم که پس از ظهور آن حضرت مردم "برادر وار" زندگی می‌کنند.

وی افزود: پیشینه تاریخ بشر پر از جنگ‌ها و نزاع‌ها بود، در طول تاریخ چه مقدار انسان‌ها را کشتند، همین امروز در جامعه اسلامی ببینید گروهی که سابقا آنها را مرتجعین منطقه می‌خواندیم، امروز در کشورهای ارتجاعی ریشه دارند و منطقه را به چه آشوبی کشانده‌اند و برادری جامعه اسلامی را مورد هدف قرار داده‌اند.

سید حسن خمینی با بیان اینکه آرمان مهدویت، آرمان همدلی، برادری،‌ برابری و با هم زیستن است، اضافه کرد: ما در این روزها نمی‌توانیم از آن حوادثی که در عراق، یمن، ‌بحرین و مناطق دیگری از سرزمین‌های اسلامی واقع می‌شود،  سخن بگوییم و خون گریه نکنیم.

یادگار امام گفت: امروز جامعه اسلامی، آبستن حوادث بسیار تلخی است که نطفه نامقدس او را بی‌تردید کسانی گذاشتند که نه تنها هیچ علاقه و عشقی به جامعه اسلامی ندارند بلکه سرشار از بغض و کینه هستند.

وی با اشاره به حضور گروه‌های تروریستی در منطقه، یادآوری کرد: امروز گروهی در کنار گوش ما و در کشور همسایه‌مان نشسته و به اسم دین سر می‌برد و آتش می‌زند و چهره بدی از سیمای حضرت محمد.(ص) پیامبر اسلام را جلوه می‌دهد.

یادگار امام با تأکید بر لزوم وجود وحدت در جامعه، خاطرنشان کرد: روزی که انقلاب اسلامی پیروز شد هفته وحدت یکی از آرمانی‌ترین رشحات آن بود. امام خمینی(س) آمدند تا کرامت اسلامی یکپارچه شود و برادروارانه اقوام و گروه‌های مختلف شیعه و سنی همراه و همدوش باشیم. اما امروز چه بلایی بر سر جامعه اسلامی آمده که گروهی خشن، نامقدس، غلط و بیراهه تمام تمدن اسلامی را مورد هدف خود قرار داده و این اقدام را نیز با نام پیامبر(ص) انجام می‌دهند.

وی با تأکید بر این‌که انقلاب مردم و امام(س) انقلاب برتر بود، گفت: پیام انقلاب اسلامی ایران به دنیا این بود که فردایی بهتر را زیر سایه امام زمان(عج) می‌سازیم و قرار است این پرچم را به دست کسی دهیم که عقل را در دنیا توسعه دهد. اما امروز می‌بینیم که کنار گوشمان گروهی تحت حمایت خارجی‌ها و در رأس آن صهیونیست‌ها چه فضایی برای جامعه اسلامی به وجود آورده‌اند. امروز به ‌گونه‌ای شده است که هر کس به اندازه اسلحه‌ای که در دست دارد فرماندهی می‌کند.

سید حسن خمینی با تأکید بر اینکه ایران سرزمین خمینی(س) است و همه دنیا ملت ایران را آزموده‌اند، تصریح کرد: کسی چپ به این مملکت نگاه کند، ملت زیر سایه فرمانده کل قوا اجازه هیچ‌گونه تعدی به این مملکت را نمی‌دهد.

وی افزود: ما تمامیت ارضی، حفظ استقلال و حفظ وجب به وجب خاک کشور و حفظ امنیتی که امروز در منطقه و حتی در جهان به همت دوستانمان وجود دارد را به هیچ قیمتی از دست نمی‌دهیم. روزی اگر تقدیر قرار بگیرد و رهبری انقلاب و فرمانده کل قوا تصمیم بگیرند که اختلافات در همه سطوح برداشته شود یک‌کلام خواهیم شد.

یادگار امام با تأکید بر این‌که حضرت ولی عصر(عج) فضای جامعه انسانیت را خواهند ساخت، گفت: وجود امام زمان (عج) آینده بشریت را خواهد ساخت و اسلام آن بزرگوار اسلام رحمت، عطوفت و برادری است.

سید حسن خمینی خاطر نشان کرد: مردم پس از 26 سال بر گرد حرم مطهر امام خمینی(س) آمدند زیرا او کسی بوده است که پس از سالها پرچم اسلام را برافراشته و همچنین قصد داشته مردم را در اوج برادری قرار دهد.

 

در ادامه بخشی از تصاویر مراسم بیست و ششمین سالروز بزرگداشت امام خمینی(س) با حضور مقام معظم رهبری مشاهده می‌گردد.

(برای مشاهده تصاویر بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید.)تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 17 خرداد 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n87604/