صفحه نخست | اخبار و رویدادها
تسلیت سید حسن خمینی به مناسبت درگذشت مرحوم همایون بهزادی همراه با خاطرات مشترک و تصاویر دیدار

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

در پی در گذشت همایون بهزادی فوتبالیست پیشکسوت تیم پرسپولیس، یادگار گرامی امام در صفحه اینستاگرام خود این ضایعه را تسلیت گفت.

به گزارش جماران، در این پیام تسلیت آمده است: «درگذشت جناب آقای همایون بهزادی بر بازماندگانشان تسلیت باد».

مرحوم بهزادی در نخستین ساعت بامداد امروز پس از طی یک دوره بیماری در سن 73 سالگی در تهران دار فانی را وداع گفت.

 

خاطرات مشترک سید حسن خمینی و همایون بهزادی

سایت نواندیش امروز به مناسبت درگذشت مرحوم همایون بهزادی طی گزارشی، خاطراتی را از آن مرحوم و یادگار گرام امام منتشر کرد.

به گزارش جماران، در این گزارش آمده است:

همگان از علاقه یادگار امام آیت الله سید حسن خمینی به فوتبال و ارتباط او با فوتبالیست ها به ویزه پیشکسوتان مطلع هستند.

درگذشت همایون بهزادی بهانه ای شد تا خاطراتی از سرطلایی فوتبال ایران با یادگاران امام (حاج سید احمد خمینی / حاج سید حسن خمینی) را مرور کنیم:

(سال 1391)همایون بهزادی که به تازگی از بیمارستان مرخص شده است گفت:« من تازه از بیمارستان مرخص شده ام.دو روز پیش بود که سید حسن خمینی نوه امام(ره)با من تماس گرفت و حال من را پرسید.او در امور فنی توانایی بالایی دارد.یک چیز را هم به شما بگویم که من 30 سال پیش مربی حاج احمد آقا پدر ایشان بودم.آن زمان حاج احمد آقا در تیم من هافبک وسط بازی می کرد.»

(سال 1392) فردوسی پور : کمی درباره مرحوم حاج احمد آقا  صحبت کنیم ؛ من فکر کنم چند وقت پیش در برنامه نود عکسشان پخش شد که با تیم شاهین قم بودند یا تیم شاهین تهران...  /  سید حسن خمینی : آن عکس را من یادم نمی آید ولی ایشان هم شاهین قم بودند و بعد آمده بودند به شاهین تهران ؛ شاهین تهران هم تمرین کرده بودند با آقای کاظم رحیمی. ایشان گوش چپ بازی میکردند. آن وقتها به تعبیری گوشه چپ میگفتند؛ که حالا تقریبا میشود پیستون چپ . مثلا یا یک ذره جلوتر ...  /  فردوسی پور : بال چپ مثلا...  /  سید حسن خمینی : مثلا حالا تعبیر بال چپ جدیدتره که شما درست کردید  /  فردوسی پور : همایون بهزادی هم یک زمان مثل اینکه مربی شان بوده؟  /  سید حسن خمینی : هم بازی بودند  /  فردوسی پور : هم بازی بودند...  /

سید حسن خمینی : همایون آن وقت هم کاپیتان تیم ملی بوده هم کاپیتان پرسپولیس که شاهین بوده فکر میکنم .  /  فردوسی پور : احتمالا احمد آقا سانتر میکرده، آقای بهزادی با آن سرهای معروفش ...  /  سید حسن خمینی : من که البته بازی های آقای بهزادی را ندیدم، و یادم نمی آید. شما دیدی؟  /  فردوسی پور : من نه. من فیلمایش را دیدم و شنیدم .  /  سید حسن خمینی : مگر فیلمهایش موجوده؟  /  فردوسی پور: خیلی کم خیلی کم در حد سیاه و سفید.  /  سید حسن خمینی: ندیدم حالا اگر لا به لای برنامه ها پیدا کردی یک دو دقیقه اش را بگذار تا ببینیم..

(سال 1392) در برنامه 90 سید حسن خمینی نوه امام خمینی(س) درباره پدرش حرف زد و اینکه با همایون بهزادی در شاهین بازی می کرد.همایون بهزادی می گوید: «اول از همه باید بگویم که وقتی مریض بودم حسن آقا من زنگ می زد. حالم را پرسید. وقتی بیهوش بودم زنگ زده بود به بیمارستان و می خواست با من حرف بزند. شبی که میلان آمد خود او شخصا ماشین فرستاد دنبال من تا در مراسم هتل اوین باشم. او خودش در مراسم بود و همیشه از اینکه یادم هست، بسیار خوشحالم.» / او درباره همبازی بودن با حاج احمد خمینی می گوید: «ایشان همراه کاظم رحیمی از قم به تمرین شاهین می آمدند. تمرینش را می کرد و همیشه کنار زمین نماز می خواند. یادم هست دقیقا. زمین شماره 3 ورزشگاه آزادی بود. احمد آقا خیلی محکم بازی می کرد. شوتزن بود و اگر ادامه می داد بازیکن خوبی می شد. او همیشه به من محبت داشت.» / بهزادی توضیح می دهد: «همیشه وقتی به تهران می آمدند به خانه پدری من هم سر می زدند و یک چای با هم می خوردیم. چقدر به ما احترام می گذاشت. بعد دیگر نیامد چون رفت تا درس بخواند. او بعد از انقلاب به من خیلی محبت کرد. نه به من بلکه به خیلی از فوتبالی ها.» / او با ناراحتی از خبر مرگ احمد آقا حرف می زند و می گوید: «وقتی شنیدم مریض است به جماران رفتم. در بیمارستان بود. خیلی ناراحت بودم. الان هم حسن آقا وقتی من مریض می شوم زنگ می زند و احوالم را می پرسد. مدام می گوید می خواهی برایت دکتر بگیرم.» و اما حرف های پایانی همایون بهزادی: «کاش در فوتبال هرکس در جایگاه خودش بود و به پیشکسوت احترام گذاشته می شد.»

(آذر 1394) جمعی از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس از جمله همایون بهزادی در جماران با حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی دیدار کردند.  یادگار امام بر ضرورت توجه به جایگاه و ارزش معنوی باشگاه های ورزشی باسابقه چون پرسپولیس و استقلال و نیز تکریم پیشکسوتان ورزشی خصوصا در این دو باشگاه تاکید کرد.

 

گزارش تصویری/ مرحوم همایون بهزادی سرطلایی فوتبال ایران


تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 7 بهمن 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/n118090/