صفحه نخست | اخبار و رویدادها
یادداشت اینستاگرامی؛ «هنر عکاسان عصر حاضر» از نگاه سید حسن خمینی

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام می گوید: هنر عکاسان در عصر حاضر بیشتر در زاویه دوربین و یافتن لحظه حساس و پیدا کردن نقطه اصلى خبر و شناخت توانایى هاى دوربینشان نهفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، سید حسن خمینی با انتشار عکسی از حاشیه مراسم رونمایی از کتاب «تحریر توحید» نوشت:

«یادش به خیر.بهترین دوران زندگى آدمى اواخر نوجوانى است. مدرسه که مى رفتیم، نمى دانم طرح کاد( که مخفف کار و دانش بود و قرار بود به دانش آموزان در ضمن تحصیل حرفه اى را هم بیاموزد) یا چیز دیگرى، به ما نحوه چاپ نگاتیو و عکس سیاه و سفید را در تاریکخانه آموزش مى دادند. نور قرمز و داروى ظهور و... .

امروز اما به یمن دوربین هاى دیجیتالى و اتوماتیک، البته عکاسى راحت شده و ارزان. نه نگاتیو و هزینه چاپ دارد و نه زحمت تنظیم و فوکوس. با این حال امروزه بیشتر از گذشته و شاید از جهاتى عمیق تر، خبر و اطلاع رسانى وابسته به همت عکاس ها و دوربین هاى آنهاست. هنر ایشان در عصر حاضر بیشتر در زاویه دوربین و یافتن لحظه حساس و پیدا کردن نقطه اصلى خبر و شناخت توانایى هاى دوربینشان نهفته است. علاوه بر این عکاس ها ، امروز براى مجالس،شور آفرین و هیجان بخش هم هستند. شکارچیان صحنه ها گاهى هم مثل این صحنه خود شکار مى شوند.

لحظه رونمایى از کتاب تحریر توحید که دیروز به همت انجمن عرفان اسلامى و کتابخانه ملى در سال اصلى این کتابخانه برگزار شد».

تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 22 اردیبهشت 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n128963/