صفحه نخست | اخبار و رویدادها
توصیه سید حسن خمینی به مهاجرین افغان: به مشاغل پایین راضی نشوید/ اعیاد شعبانیه دیدار پدر ستایش قریشی با یادگار امام + تصاویر و فیلم

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام با بیان اینکه جامعه مهاجرین افغان عدم رضایت به مشاغل پایین و پیشرفت را هدف خود قرار دهد، تأکید کرد: ان شاء الله  فضایی فراهم گردد که مهاجرین افغان که در ایران حضور دارند، بتوانند به  افغانستان بازگردند تا آینده این کشور در اختیار نخبگان محب اهل بیت قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار جمعی از علما و اقشار مختلف مهاجرین کشور افغانستان که در حرم مطهر امام خمینی برگزار شد، با اشاره به تلخی های حضور در غربت، ایجاد تشکل را یکی از راههای کاهش این تلخی ها دانست و بر ضرورت پیوند میان مردم و روحانیون افغان ساکن در ایران تأکید کرد.

وی با تأکید بر توجه روحانیون به ذائقه و اقتضائات نسل جوان و تحصیلکرده، گفت: اگر مهاجرین افغان توان علمی و فنی خود را بالا ببرند قدرت آنان نیز افزایش می یابد.

یادگار امام افزود: همواره به مهاجران افغان توصیه کرده ام و اکنون نیز می گویم که فرزندان تان در رشته های مختلف تحصیل خود را ادامه دهند، چرا که آینده افغانستان را هیچ کس بهتر از فرزندان شیعیانی که در جامعه ما تربیت یافته اند، نمی توانند اداره کنند.

وی با بیان اینکه جامعه مهاجرین افغان عدم رضایت به مشاغل پایین و پیشرفت را هدف خود قرار دهد، تأکید کرد:  ان شاء الله  فضایی فراهم گردد که مهاجرین افغان که در ایران حضور دارند، بتوانند به  افغانستان بازگردند تا آینده این کشور در اختیار نخبگان محب اهل بیت قرار گیرد.

در ابتدای این دیدار خانم میترا قدیمی معاون اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران در سخنانی به نمایندگی از خانواده ستایش قریشی یکی از اتباع افغانستان که اخیرا در ورامین به قتل رسید و در این دیدار نیز حضور داشتند، از یادگار گرامی امام به خاطر ابراز همدردی با خانواده مرحومه تشکر کرد و این پیام را دارای بازتابی مثبت در داخل و خارج کشور و میان اتباع افغان دانست.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین علی ناطقی از روحانیون افغان ساکن ایران و آقای حاج خانشیر رحیمی رئیس شورای هماهنگی هیأت های مذهبی مهاجرین افغان سخنانی را ایراد کردند.

در این دیدار آیت الله جوادی استاد حوزه های علمیه کابل، قم و شهرری، آقای عارفی رییس دفتر مرجع تقلید شیعیان افغانستان آیت الله محقق کابلی در ایران، آقای محقق مولف و نویسنده افغان و اقشار مختلف مهاجرین افغان در ایران حضور داشتند.

 

برای مشاهده تصاویر این دیدار می‌توانید روی تصویر زیر کلیک نمائید.

 

در ادامه بخشی از تصاویر این مراسم مشاهده ‌می‌گردد. برای مشاهده تصاویر بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید.
تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 22 اردیبهشت 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n129049/