صفحه نخست | اخبار و رویدادها
ماجرای عکس امضاء شده امام به روایت سید حسن خمینی

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام روایتی را از پاسخ مثبت امام به درخواست مشتاقان ایشان برای امضای یادگاری روی عکسها منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در صفحه اینستاگرام خود، ذیل این عکس نوشت:

عید مبعث بر همه دوستان مبارک باد.

یادش یه خیر، یکى از کارهاى من در دوره دبستان و شاید اوایل راهنمایى آن بود که قرآن یا عکس امام را خدمت ایشان مى بردم و ایشان امضا مى کردند و آن را به صاحبش بر مى گرداندم. روزهاى خوشى بود. جالب آن بود که امام نسبت به این کار ذره اى مخالفت نداشتند. برخى وقت ها هم قند از پیش ایشان بر مى داشتیم و ایشان بر آن دست مى کشیدند و به مشتاقانش مى رساندیم. نوه هاى دیگر هم معمولا چنین مى کردند. اما داستان این عکس:
این عکس را که تاریخ آن مربوط به زمان حضور ایشان در نوفل لوشاتو است، در جماران به امضاى ایشان رساندم. گیرنده خود عکاس خانه داشت و با وسایل چاپ عکس (که البته فراوان نبود و تنها برخى از عکاسى ها در اختیار داشتند)، تعداد زیادى از آن منتشر کرد و مقدارى هم به من داد تا به علاقمندان بدهم. اما این عکس ها که امضاى چاپى داشت هیچ نتوانست جاى امضاى اصل را بگیرد و طبیعى هم بود که چنین باشد. البته عکس به سبب شادابى و طراوتى که دارد مشتاقان خود را داشت ولى امضاى امام البته حلاوت دیگر داشت.

دوش پنهان گفت با من کاردانی تیز هوش
کز شما پنهان نشاید کرد سرّ میفروش
با دل خونین لب خندان بیاور همچو جام
نی گرت زخمی رسد آیی چو چنگ اندر خروش.

تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n129439/