صفحه نخست | اخبار و رویدادها
در جمع دانشگاهیان مطرح شد؛ سید حسن خمینی: هر عاملی که جامعه را دچار شکاف کند بقاء انقلاب را با مشکل مواجه کرده است+فیلم و تصاویر

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام گفت: هر زمان بتوانیم به وحدت بیشتر نهاد دانشگاهی با آرمان های دینی و معنویت اسلامی برسیم کار بزرگی صورت گرفته است و هرچه شکاف میان آنها را تقویت کند از عوامل مخرب پایه های نظام اسلامی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان های امام و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری که در حرم مطهر امام برگزار شد، با اشاره به پیشگامی دانشجویان دانشگاه تهران در همراهی با امام خمینی در مبارزات، اظهار داشت: وحدت میان اقشار، اقوام، مذاهب و حوزه و دانشگاه از بن مایه های اندیشه انقلاب و و آرمان امام است؛ ایشان وحدت را علت ایجاد انقلاب و استمرار بقاء آن می دانستند.

وی افزود: هر عاملی که این وحدت را هدف بگیرد و جامعه را دچار شکاف کند و به تعبیر مقام معظم رهبری در جامعه دوقطبی ایجاد کند، بقاء انقلاب را با مشکل مواجه کرده است.

یادگار امام با اشاره به اینکه یکی از اقسام وحدت، وحدت میان نهاد حوزه و دانشگاه است، یادآور شد: این وحدت، همراهی دو بالی است که باعث بقای جامعه می شوند؛ گرچه این امر بدان معنا نیست که افرادی که در هرکدام از این دو هستند، دروس یکدیگر را بخوانند و علما با رها کردن عناوین خود به سوی مدرک گرایی بشتابند یا دانشگاهی ها به سوی تحصیل در حوزه بشتابند، بلکه منظور از وحدت توجه به هدف متعالی جامعه است.

وی گفت: هر زمان بتوانیم به وحدت بیشتر نهاد دانشگاهی با آرمان های دینی و معنویت اسلامی برسیم کار بزرگی صورت گرفته است و هرچه شکاف میان آنها را تقویت کند از عوامل مخرب پایه های نظام اسلامی است.

سید حسن خمینی ابراز امیدواری کرد، بتوانیم با همدلی و توافق بیشتر و با نفی اندیشه متحجرانه ای که می تواند شکاف میان اقشار مختلف جامعه را بیشتر کند و پایه های دینی ما را نفی کند آینده خوبی را برای جامعه اسلامی شاهد بایم.

پیش از سخنان یادگار امام دکتر حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی بیانیه دانشگاهیان در تجدید میثاق با آرمان های امام و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری را قرائت کرد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین مجید قریشی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در سخنانی با بیان این که اسلامی کردن دانشگاه ها از آرزو ها و خواسته های اصیل امام بود، گفت: تا زمانی که دانشگاهیان و دانشگاه ها اسلامی نشود انتظار اسلامی شدن جامعه رویایی بیش نیست.

قریشی اظهار کرد: امروز برای تجدید میثاق با مردی آمده ایم که درهای بهشت را برای ما باز کرد و درهای جهنم را بست. ما باید با اسلامی کردن دانشگاه ها این بهشت اسلام را به میان جامعه خودمان بیاوریم.

وی ادامه داد: اسلامی کردن دانشگاه ها از آرزو ها و خواسته های اصیل امام بود. تا زمانی که دانشگاهیان و دانشگاه ها اسلامی نشود انتظار اسلامی شدن جامعه رویایی بیش نیست. امام می فرمایند، دانشگاهیان سربازان اسلام هستند. این سربازی اسلام که افتخار ماست باید در راه اقتدار کشور ادامه یابد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه با بیان این که امروز می بینیم این انقلاب که ثمره روح والای حضرت امام(س) است چگونه در دنیا می درخشد، یاد آور شد: امام حق بزرگی به گردن ما دارند. ایشان اعتماد به نفس را برای ملت ایران به ارمغان آورد اعتماد به نفسی که امروز نیز همچنان باید با اعتماد به آن راه خودمان را ادامه بدهیم.

وی افزود: امام بندگی خدا را در برابر بندگی شیطان برای ما آورد ما نیز باید کفر بر شیطان و بندگی خدا را سرلوحه خود قرار دهیم. حضرت امام اسلام انقلابی، مخالف با طاقوت و کفررا برای ماپسندید. اسلام و انقلابی که مایه افتخار ما در جهان شد. ما نیز امروز باید ادامه دهنده آن راه باشیم.

برای مشاهده فیلم مراسم می‌توانید روی تصویر زیر کلیک نمائید.

در ادامه بخشی از تصاویر مراسم مشاهده می‌گردد.

برای مشاهده تصاویر بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید.


تاریخ و زمان انتشار: جمعه 21 خرداد 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n131812/