صفحه نخست | اخبار و رویدادها
در دیدار خادمان افتخاری حرم امام؛ سید حسن خمینی: عید فطر روز بخشایش است+فیلم و تصاویر

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام با اشاره به عظمت روز عید سعید فطر آن را روز بخشایش بندگان توسط خداوند خواند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار خادمین افتخاری حرم امام خمینی و خانواده های آنها، با اشاره به خطبه منقول از امیرالمومنین(ع) توسط امام صادق(ع) در مورد شأن روز عید سعید فطر، اظهار داشت: علی(ع) می فرمایند «اى مردم! این روز، روزى است که نیکوکاران در آن پاداش مى‏ گیرند و زیانکاران و تبهکاران در آن مایوس و نا امید مى‏ گردند و این شباهتى زیاد به روزقیامتتان دارد»؛ این شباهت از این جهت است که در روز قیامت نیز انسان هایی که خوب زندگی کرده اند کتاب اعمالشان را در دست راست خود می گیرند و به سایرین می گویند کتاب ما را بخوانید و آنهایی هم که عمر خود را به بطالت گذرانده اند کتاب را در دست چپ خویش می گیرند؛ آنها بسیار غمگین هستند و می گویند ای کاش نبودیم. در روز عید فطر نیز مانند همان روز ثواب یک ماه تقسیم می شود.

وی افزود: علی(ع) در ادامه این خطبه می فرمایند «پس با خارج شدن از منازل و رهسپار جایگاه نمازعید شدن به یاد آورید خروجتان از قبرها و رفتنتان را به سوى پروردگار، و با ایستادن در جایگاه نماز، به یاد آورید ایستادن در برابر پروردگارتان را. و با بازگشت ‏به سوى منازل خود، متذکر شوید بازگشتتان را به سوى منازلتان در بهشت ‏برین.  اى بندگان خدا، کمترین چیزى که به زنان و مردان روزه ‏دار داده مى‏شود این است که فرشته ‏اى در آخرین روز ماه رمضان به آنان ندا مى‏ دهد و مى‏گوید: هان! بشارتتان باد، اى بندگان خدا که گناهان گذشته ‏تان آمرزیده شد، پس به فکر آینده خویش باشید که چگونه بقیه ایام را بگذرانید».

سید حسن خمینی سپس با تأکید بر عظمت روز عید فطر، یادآور شد: عید فطر روز بخشایش است؛ همانگونه که علی(ع) بشارت می دهد خداوند به پاس نمازها و روزه ها در این ماه، گناهان گذشته بندگان را بخشیده است.

یادگار امام در پایان سخنان خود گفت: در آستانه عید فطر خداوند را به عظمت خود و مقرّبان درگاهش سوگند می دهیم ما را در زمره عباداللهی قرار دهد که قلم آمرزش بر جرائم و تقصیرات آنها کشیده است.


برای مشاهده فیلم مراسم می‌توانید روی تصویر زیر کلیک نمائید.

 

در ادامه بخشی از تصاویر این مراسم مشاهده می‌گردد.

برای مشاهده تصاویر بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید.


تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 16 تیر 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n135690/